BÜŞRA ÇALIŞKAN BALKAN ÜÇÜNCÜSÜ

26 Haziran 2014 Perşembe, 14:57

Manisa Mehmet Akif Ersoy lisesinin judo takımından Türkiye Bayanlar Judo Ümit Milli takıma seçilen 16 yaşındaki Büşra Çalışkan Yunanistan’ın İskeçe kentinde 13-15 haziran tarihlerinde yapılan Balkan ümitler judo şampiyonasın da  artı 70 kilo da yapılan müsabakalarda  Balkan üçüncüsü oldu.
Bakan Ülkelerinin katıldığı Türk milli takımının 15 madalya kazandığı şampiyonada Büşra Ege ve Manisa bölgesini temsilen katıldığı şampiyonada kazandığı üçüncülük madalyası ile Manisa’nın gururu oldu.
Türkiye liseler arası şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Büşra çalışkanın hedefi önümüzdeki yıl altın madalya olacak. Gümüş ve bronz madalya kazanan Büşra Çalışkan Judo Hocaları Fatih Akcan ve İsmail Canıtez ikilisinin yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor.  Hedefinin Judo Ümitler bayan milli takımının önümüzdeki yıl değişmez elemanı olmak diyen Büşra bu sporu seviyorum Annem ve babamda beni bu spora teşvik etmesi benim çalışma azmimi yükseltiyor. Henüz 16 yaşındayım ve hedefim önce Türkiye sonra Avrupa ve dünya şampiyonu olmak “ dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.