Burhanettin Basatemur futbol arenasına geri döndü

22 Eylül 2017 Cuma, 03:05

Turgutluspor’un eski teknik direktörlerinden deneyimli futbol adamı Burhanettin Basatemur yeni bir oluşumla futbola geri dönüyor. Turgutlu’nun Süper Amatör Lig ekiplerinden Kasabaspor’un başına geçti. Süper Amatör’de genç bir ekiple yola devam edeceklerini dile getiren Basatemur asıl hedeflerinin alt yapı olduğunu ifade etti. Kuracakları futbol okuluyla gençlerin yolunu açacaklarını ifade eden Burhanettin Basatemur deneyimlerini yeni kuşağa aktaracak.

Turgutluspor’un alt yapısından bir çok yetenekli ismin A takıma çıkmasında etken isim olan ve A takımda da 2.lig ve 3.lig dönemlerde birinci adam olarak görev yapan Basatemur yeni oluşum öncesi heyecan duyduklarını ifade ettiler. Spor okulu mantığında devam edecek olan Kasabaspor’da yılın tamamında kurslar devam edecek.

Basatemur “Geçen bir söz gördüm ve bu işe başlamamızın sebeplerinden bir tanesi oldu. Eğer beklersen, başına gelecek olan tek şey yaşlanmaktır. Harekete geçmek, çalışmak gerekiyor. 3 yıldır bekliyoruz ve gerçekten yaşlanmaktan başka elimize bir şey geçmedi. yıllarımızı verdiğimiz bu işte, farklı bir formatta, farklı bir yerde olabilir. Ama sonuçta işimiz futbolcu yetiştirmek ve  bunun için bu işe giriştik. Turgutlu’da süper amatör küme liginde yer alan kasaba sporu devraldık. bundan sonra takımımızı daha iyi bir yerlere getirebilmek için çalışacağız. Ana amacımız süper amatördeki bir takımla süper amatörde yer almak değil, alt yapı. Bütün amacımız tüm yaş gruplarında çocuklarımızı kulübümüze, Turgutluspor’a ve Türk futboluna kazandırmak. Bu güne kadar sadece amatör kulüpken, bugünden itibaren 6-14 yaş arası, yaş gruplarında liglere katılmak olacak. Öncelikle yapacağımız ilk iş kasaba spor futbol okulunu kurmak olacak. Özellikle velilerimize seslenmek istiyorum. Gerçekten yoğun geçen bir ders temposu yaşayan çocuklarımızın, boş kalan vakitlerinde ise sürekli telefon ve internet ile vakit geçirdikleri bir ortamdan, futbol oynadıkları ve sahalarda oldukları bir ortama geçiş yapmak için ailelerimize büyük önem düşüyor. Önümüzdeki hafta itibariyle Turgutlu’da kasaba spor olarak çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir