BAŞKAN ERYILMAZ, “PAKDEMİRLİ TÜRK TARIMINI BİTİRİP GİTTİ”

04 Mart 2022 Cuma, 14:09

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin görevi bırakmasına ilişkin açıklama yaptı. Başkan Eryılmaz, “Tarım bakanı, ülke tarımını bitirip gitti. İstikrar için dedikleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde 4 yılda 8 bakan değişti” dedi.

Resmi Gazete’de yayınlanan kararnamede, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin görevden ayrıldığı duyuruldu.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Manisa’yı temsil etmesinden utanç duyduğumuz Tarım Bakanı, Türk tarımını bitirip gitti” dedi.

“ÜZÜMCÜYÜ, ZEYTİNCİYİ PERİŞAN ETTİLER”

Başkan Eryılmaz açıklamasında, “Her kritik olayda yaptığı gaflarla gündem olan, kabinede Manisa’yı ve Manisa çiftçisini temsil etmesinden utanç duyduğumuz Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, görevinden ‘ayrıldı’. Ormanlarımız, ciğerlerimiz yanarken ‘yangını söndürmek belediyenin görevi’ diyen, Manisa üzümcüsünü yerle bir eden, zeytincileri yüz üstü bırakan, tarım politikalarının her alanında hatalar üzerine hatalar yapan Pakdemirli, Türk tarımını bitirerek gitti. Hem ormanı, hem tarımı bitirdi. Çiftçileri perişan ettiler” dedi.

“İSTİKRAR GELECEK DEDİKLERİ SİSTEMDE 4 YILDA 8 BAKAN DEĞİŞTİ”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “AK Parti artık bu ülkeyi yönetme kabiliyetini kaybetti. ‘İstikrar’ denilerek getirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde 4 yılda 8 bakan değişti. Türkiye, iş bilmez kişilerin elinde heba edilmeye çalışılıyor. Biz buna asla fırsat vermeyeceğiz. Yapılacak olan ilk seçimde İYİ Parti iktidara gelecek ve kadrolarıyla birlikte tarımı da, ekonomiyi de, eğitimi de düzeltecek. İYİ Parti, herkese İYİ gelecek”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.