BAŞKAN ÇELİK SPORCULARA MESİR SAÇTI

07 Eylül 2014 Pazar, 15:32

Ege Bölgesi İlleri Muay Thai 5. Zafer Kupası müsabakaları kapanış seremonisi ile sona erdi. Seremonide Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, sporculara şifalı mesir macunu saçtı.
Şehzadeler Belediyesi’nin katkıları ile bu yıl 5.’si düzenlenen Ege Bölgesi İlleri Muay Thai Şehzadeler Zafer Kupası müsabakaları, Manisa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Ege Bölgesi’nden 125 sporcunun katıldığı turnuva üç gün sürdü. Pazar günü ise plaket dağıtımı ve mesir macunu saçım töreni düzenlendi. Törene Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Muay Thai Federasyon Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Muay Thai Ege Bölge Başkanı Ediz Barış ve sponsor temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Federasyon Asbaşkanı Bayramoğlu yaptı. Bayramoğlu, “Şampiyonanın gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi olan Şehzadeler Belediye başkanımız Ömer Faruk Çelik, Gençlik Hizmetleri ve il Spor müdürümüz sayın Dr. Savaş Duman başta olmak üzere tüm destekçilerimize teşekkür ediyorum. Manisa ilimizde 5.’sini düzenlediğimiz zafer kupası, bu yıl Şehzadeler Belediyesi’nin organizasyonunda gerçekleştirilmektedir. 3 gün süren şampiyonada Manisa, Uşak, Afyon, Muğla, İzmir, Balıkesir, Aydın illerinden 125 sporcu katılım sağladı. Şampiyonada en fazla puana sahip olan il Şehzadeler Zafer Kupasının sahibi olacaktır” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman ise, sporculara kutlayarak, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.
“SPORA DUYARSIZ KALAMAYIZ”
Spora destek vermeye devam edeceklerini belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Şehzadeler şehrinde sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biz yeni bir belediyeyiz. Daha kendimize ait bir binamız bile yok. Belediyecilik hizmetlerini kiraladığımız binalarda veriyoruz. Ama spora duyarsız kalamayız. Spor futboldan ibaret değildir. Biz de desteğimizi sporun tüm alanlarına sunmak mecburiyetindeyiz. Çok değerli temsilcimiz Ediz Barış, aynı zamanda Şehzadeler Belediyemizin spor danışmanlığını yapmakta, spora destek konusunda bize yardımcı olmaktadır. Bugünkü müsabakalarda da büyük emekleri vardır Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ben bir belediye başkanı olarak üzerime düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum ama sizlere de düşen görevler var. Burada göğsümüz kabara kabara İstiklal Marşımızı söyledik. Sizlere düşen görev daha fazla ter dökmek, daha fazla çalışmak, uluslararası müsabakalarda rakiplerinizi yenerek, ay yıldızlı şanlı bayrağımızı göndere çekerek, İstiklal Marşımızı okutmaktır. Ben bir ağabeyiniz, bir hizmetkarınız olarak sizlere destek noktasında üzerime düşeni yapmaya hazırım. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. Başkan Çelik’in konuşması büyük alkış topladı. Konuşmaların ardından basın mensuplarına ve destek veren tüm sponsorlara plaket takdim edildi. Tören katılımcı ve sporculara şifalı mesir macunu saçımı ile sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir