Başarılı Bir Kariyer İçin Gerekenler

10 Nisan 2020 Cuma, 16:04

Online CV oluştururken, Sam Levenson’un meşhur sözlerinden biri olan ‘’Saate bakmayı bırak, ne yapıyorsan onu yapmaya devam et’’ sözüyle de başarılı bir kariyer için yapılması gerekenleri birkaç adımda tanımlayabiliriz. Bu noktada değinilmesi gereken en önemli noktalardan biri ‘’Motivasyon’’ olabilir. Başarı, hedefe ulaşmak kat ettiğiniz yolun meyvelerini toplamaktan ibaret değildir. Belki de odaklanmak, mesleki performansınızı ortaya koymak merdivenleri teker teker çıkmanızı sağlayacaktır. CV hazırlarken bu noktalara değinecek bazı püf noktaları da incelemeniz başarılı kariyer için ilk adım olabilir.

Motivasyon Sanatını İcra Etmek

Psikolojik bir bütünlük içerisinde yaşıyoruz. Aynı zamanda sosyal varlıklar olmamızda yadsınamaz bir gerçektir. İşinizi iyi yapıyor olmanız, motivasyonunuzun iyi olduğu anlamına geliyor mu? Şöyle ki başarılı bir kariyer için öncelikle başarıya endekslenmenin ilk aşamasının kendinizi motive etmekten geçtiğiniz ve en önemlisi işinizi icra ederken bunu sıkılarak değil severek yapmanın yollarını aramak faydalı olacaktır. Bu çalışma hayatınızda kariyer basamaklarını çıkarken, yorulmadan hedefe odaklanarak gitmenin ilk aşaması olabilir.

Ancak sizi iyi yansıtacak, iş kimliğinizi tanıtacak olan CV, özgeçmiş hikayenize bunu nasıl ekleyeceğinizi bilemiyorsanız profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Motivasyon sanatını icra ederken, okuduğunuz kitaplar mesleğinize yönelik olmalı, sizi motive eden ödüller belirlediğinizi ortaya koymalısınız. Örneğin kahve sektöründe çalışıyorsanız, kahveyi çok sevmeniz değil, kahveyi tanımanız önemli bir noktadır. Her kahveyi tatmak değil, her kahveyi bilmek için neler yaptığınız başarılı olmanız için önemli olacaktır.

Pozitif Öğrenme Yollarını Arşınlayın!

Başarılı bir kariyere sahip olurken, öz motivasyonunuzu tamamlayacak aynı zamanda öğrenmenin değerini bildiğimizi gösterecek bir CV hazırlamakta önemlidir. İngilizce bilmek, kişisel gelişiminizi güçlendirmek ve en önemlisi bunları yansıtırken profesyonel bir yardım almak faydalı olacaktır.

Pozitif öğrenme yollarında ilk olarak, hatalarınızın farkına varmış bir çalışan olarak, geleceğinizi de planlamanız gerekmektedir. Burada yaşınızın ‘’Tecrübeyle sabit’’ olduğu fikrinden uzaklaşarak, amacınızı sizi motive eden pozitif öğrenme yollarına göre tanımlamalı, bunu da iyi bir şekilde CV’inize empoze etmelisiniz.

Kendi Şansınızın Yaratımı…

Şunu unutmamak gerekir ki her insan başarıya ilerlerken, hatalar yaptı ve amatör aşamalardan geçti. Kendi şansınızı yaratacak kadar öz motivasyon sahibi aynı zamanda profesyonelleşecek kadar ileri görüşlü olmanın yollarını aramalısınız. Bu aşamaları bir ya da iki gün içerisinde tamamlamanız imkansızdır. Ancak profesyonel bir CV hazırlayarak, sizi tanımlayan ve başarıya götürecek noktaların neler olduğuna dair işverenin dikkatini çekebilirsiniz. Burada dikkat çekmek denirken, yaratıcılığınızı ortaya koyacak noktalara değinmenin önemi vurgulanmaktadır. Kendi şansınızı ilk görünüşünüz yani CV’den başlayarak, kariyer aşamalarını birer birer geçerken fırsatları kaçırmamanız, planlı hareket etmeniz olarak tanımlayabilirsiniz.

Planlı Ve Programlı Çalışmak

Düzenli ve motivasyon sahibi bir çalışan olduğunuzu öncelikle işe alınmadan gösterebildiğinizi düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. İlk görünüşün önemli olduğu iş görüşmelerinde, CV düzeniniz, güncel CV dosyalarını takip ediyor olmanız da oldukça önemlidir. Planlı ve programlı olduğunuzu başarılı bir CV hazırlığıyla da gösterebilir, portfolyö hazırlarken de CVmarker üzerinden destek alarak başarılı bir özgeçmiş hazırlayabilirsiniz.

Başarılı Bir Kariyer İçin CV Teknikleri

Sizi yansıtacak ve tanımlayacak olan iş kimliğinizin düzenlenmesi aynı zamanda işverene mesajlar iletmesi gerekmektedir. Bu mesajlar, sizinle ilgili ip uçları olarak, iş verenin dikkatini çekecektir. Online CV hazırlamak için CVmarker üzerinden destek alarak, başarılı bir kariyerin odak noktaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. CVmaker cv örnekleri size çok fayda sağlayacaktır.

İş Kimliğinizi Ortaya Koyun!

İş kimliğinizi, kişisel kimliğinizden ayrı tutmanız gerektiği gibi CV özel hayatınızı değil kişisel gelişim aşamasında işiniz için neler yaptığınız da içermektedir. Bunun için profesyonel bir yardım alarak, başarılı bir kariyere odaklanabilir ve iş başvurularınızı bunlara dikkat ederek yapabilirsiniz. Ama profesyonel bir CV hazırlığı için profesyonel bir destek almak her zaman daha faydalı olacaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir