BARIŞ, ŞAMPİYONLUK KUPASINI TAKDİM ETTİ

04 Haziran 2014 Çarşamba, 15:48

Türkiye Muay Thai Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında bulunan Halk Eğitim Kurumları arası Turnuva’da 79 sporcu mücadele etmiş, Manisa merkez adına yarışan Muay Thai sporcuları 1. lik kupasını, Turgutlu Halk Eğitim Kurumu 2. lik kupasını, İzmir Çiğli Halk Eğitim ve Balıkesir Halk Eğitim Kurumları 3. lük kupasını almıştı. Bu nedenle Muay Thai İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Ediz Barış, Manisa Halk Eğitim Müdürü Nihat Kaya’yı makamında ziyaret ederek, Halk Eğitim Kurumları arası Turnuva’da elde edilen şampiyonluk kupasını armağan etti.

“KUPAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİK”

Ziyarette Kaya’ya Muay Thai sporuna verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Ediz Barış, “Halk eğitimlerin muay thai sporuna katkısı büyük. Bizlerde bu başarı sonrası kazandığımız kupayı sahibine teslim edelim istedik” dedi. Barış ayrıca bu yıl ikincisini organize ettikleri turnuvanın tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam ettiğini ifade ederek, bundan sonraki hedeflerinin halk eğitimler arasında Türkiye çapında bir şampiyona düzenlemek olduğunu, bunun için de federasyondan söz aldıklarının altını çizdi.

“BİR MİSYONUMUZ DA SPORA DESTEKÇİ OLMAK”

Turnuvada büyük bir başarıya imza atan sporcu ve antrenörleri tebrik eden Manisa Halk Eğitim Müdürü Nihat Kaya ise Ediz Barış’ın muay thai sporunun yayılması ve sevilmesinde büyük katkısı olduğunu belirterek, bu branşın destekçisi olmaya devam edeceklerini kaydetti. Daha önce judo, karate, taekwondo, güreş gibi dallara destek verdiklerini hatırlatan Kaya, “Bizim bir misyonumuz da sporun ve sporcunun yanında olmak. Halkı spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz. Bu anlamda tüm bu faydalı çalışmaları önemsiyoruz. Başarıda emeği olan sporcu kardeşlerimi ve onları yetiştiren hocalarını yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.