BADMİNTONDA TÜRKİYE İKİNCİSİ YUNUSEMRE’DEN

09 Aralık 2016 Cuma, 17:19

Ankara’da yapılan Badminton 9 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası Finallerinde Yunusemre Belediyespor  Badminton takımı sporcusu Gökay Göl,  Tek Erkekler kategorisinde 146 sporcu içinde Türkiye ikincisi oldu.

Yunusemre Belediyespor sportif branşlara doymuyor. Badminton spor takımı sporcusu Gökay Göl, Ankara’da gerçekleştirilen 9 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası’nda büyük başarı  elde ederek Türkiye ikincisi olurken,  Gökay Göl ve Emirhan Karadağ ise çift erkeklerde Türkiye üçüncüsü oldu. Yunusemre Belediyespor Badminton Hocası İsmet Özel, başarılarından dolayı Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik tarafından İstanbul’da yapılacak olan Uluslararası Gençler Badminton turnuvasına Milli Takım antrenörü olarak davet edildi.

Yunusemre Belediyespor Badminton Hocası İsmet Özel, 27 ilden 89 kulüp ve 300 sporcunun katıldığı şampiyonada başarı elde etmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirterek,”Ankara’da yapılan 9 yaş Altı Türkiye Şampiyonası Finallerine 27 ilden 89 kulüp ve 300 sporcu katıldı. Sporcumuz Gökay Göl Tek Erkeklerde 146 sporcu içinde Türkiye ikincisi oldu. Ayrıca çift erkeklerde Gökay Göl ve Emirhan Karadağ Türkiye üçüncüsü oldu. En İyi Kulüp sıralamasında Yunusemre Belediyespor Kulübü  beşinci olduk. Ayrıca En iyi antrenör sıralamasında bende beşinci olarak Federasyon Başkanımız tarafından  İstanbul’da yapılacak olan Uluslararası Gençler Badminton Turnuvasına Milli Takım antrenörü olarak davet edildim. Başarılarından dolayı tüm sporcularımızı tebrik ederim.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir