Azerbaycan’ın Sevilen Oyuncusu Nagizadeh Samir Türkiye’ye Geliyor

02 Kasım 2020 Pazartesi, 13:22

 

 

Sevilen Azeri oyuncu Nagizadeh Samir, Türkiye’de yeni projelere imza atacak. Samir, Türk yapımcılardan teklif aldığını açıkladı. Hayatı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Samir, oyunculuğa nasıl başladığını ve Türkiye’de takip ettiği oyuncuları anlattı.

 

Başarılı oyuncu Nagizadeh Samir, Türk yapımcılardan reklam, film ve dizi teklifleri aldığını söyledi. Samir, “Azerbaycan’da pek çok film ve dizi de rol aldım. Şimdi bu başarılarımı Türk izleyicisi ile paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı. “Türk halkının önüne çıkmayı iple çektiğini” söyleyen Samir, “Bu konuda menajerimle birlikte çalışıyoruz. Elimize gelen bütün senaryoları okuyor ve ayrıntıları ile inceliyoruz. En doğru projede karar kılmaya çalışıyoruz. İlk kez Türk seyircisi ile buluşacağım için çok heyecanlıyım ve ayrı bir özen gösteriyorum” dedi.

 

Samir Oyunculuk Serüvenini Anlattı

 

1997 yılında Nahçıvan Nehrem kasabasında dünyaya gözlerini açan Samir, “Oyunculuğa ilkokul yıllarımda başladım. Bu dönemde küçük bir oyunda rol aldım. Öğretmenlerim ve arkadaşlarım çok beğendiler. Ailemin desteği o günden beri çok büyük. Ailem her zaman beni bu alanda desteklediler. Bugün bir yerlere gelebildiysem onların emeği çok fazladır. İlkokuldan sonra, ortaokul ve lise yıllarımda da pek çok piyeste rol aldım. Bu dönemde oyunculuk ile iyice haşır neşir oldum. Çok başarılı bir öğrenciydim, derslerim en iyi üniversiteleri kazanacak kadar iyiydi. Ancak tiyatro ve oyunculuk benim için bambaşka bir tutku” açıklamalarında bulundu. Lisenin ardından oyunculuk kurslarına gittiğini bildiren Samir, “Bu işi profesyonel anlamda yapabilmek için pek çok eğitim aldım. Bunlardan biri de oyunculuk eğitimi. Kursumu tamamladım ve diplomamı aldım. Uzun bir süredir Türkiye’de ki projelerde yer alabilmek için diksiyon ve Türkçe dersleri alıyorum. Biliyorsunuz Azerbaycan Türkçesi ile Türkiye Türkçesi arasında çok fark var. İzleyicinin karşısına çıkacaksam, en güzel Türkçeyi, en doğru şekilde konuşmalıyım dedim. Bu iş için gerçekten emek sarfediyorum. Başarılarımın meyvelerini toplayacağıma canı gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Türkiye’de Rol Alan Azeri Oyuncular Samir’e Rol Model Oldu

 

Türkiye’de ünlü projelerde yer alan Azerbaycanlı oyuncuların olduğunu hatırlatan Samir, “Özellikle Tamer Karadağlı benim idolüm. Çocukluğum onun dizileri ile geçti. Oyunculuk hayalleri kurmamda onun etkisi çok büyüktür. Belki bir gün, bir projede beraber yer alabiliriz. Tamer Karadağlı ile tanışmak en büyük hayallerimden biri. Onu televizyonda izlerken dahi kendime çok şey kattım. İnanıyorum ki bir gün yan yana gelme fırsatına sahip olabilirsem, ondan öğrenecek daha çok şeyim var” dedi. Aynı zamanda büyük bir Nesrin Cavadzade hayranı olduğunu açıklayan Samir, “Nesrin Cavadzade çok başarılı bir oyuncu. Özellikle son iki dizisini soluksuz takip ettim. Umarım bir gün onunla da tanışabilirim” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir