ATLETİZMİN ACI KAYBI

23 Aralık 2016 Cuma, 18:22

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ )Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ahmet Melek hayatını kaybetti. Vefatıyla sevenlerini ve yakınlarını üzüntüye boğan Melek, 50 yaşında hayatını kaybetti.

Önceki gün her hangi bir rahatsızlığı yok iken yattıktan sonra sabah uyanamayan Melek’in hayatını kaybetmesi başta ailesi olmak üzere tüm MAKÜ’yü , Manisa’yı ve sevenlerini üzdü.

MAKÜ Rektörlüğü, Öğretim Görevlisi Ahmet Melek için başsağlığı mesajı yayınladı.

Rektörlük yaptığı açıklamada; “Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ahmet MELEK önceki sabah vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.” denildi.

MAKÜ Öğretim Görevlisi Ahmet Melek için Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu önünde dün saat 11:30’da tören düzenlendi. Melek’in cenazesi bugün Alaybey Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip defnedileceği belirtildi.

AHMET MELEK KİMDİR?

1966 yılında Manisa da doğumlu olan Ahmet Melek, ilk, orta lise tahsilimi Manisa da tamamladı.9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden 1992 yılında mezun oldu

Aynı yıl Manisa demirci borlu lisesinde göreve başladı. 1993 yılında Manisa Merkez efendi ortaokulunda beden eğitimi öğretmeni olarak görev yaptı.1994 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve spor bölümüne öğretim görevlisi olarak göreve başladı.2006 yılında kurulan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi beden eğitimi ve spor bölümünde görevimi sürdürdü.2012 yılında kurulan beden eğitimi ve spor yüksek okuluna görevlendirilmişti ve halen görevini burada sürdürmekte idi.

REKORLARI HALEN KIRILAMADI

20 yıl atletizm sporu ile uğraşan Melek, spor yaptığı dönemde uzun atlama ve dekatlon branşında gençler, 23 yaş altı, büyükler olmak üzere 26 kez Türkiye rekorlarını kırdı.76 kez uluslar arası düzeyde milli oldu.1985 yılı dekatlon gençler Türkiye rekoru ve 23 yaş altı dekatlon Türkiye rekorları halen kırılamamıştır.15 yıl Galatasaray spor kulübünde atletizm yaptı.

Atletizm sporuna, atletizm federasyonunda 10 yıldır çoklu branşlar koordinatörü, milli takım antrenörlüğü, bir yıldır da görme engelliler federasyonun da atletizm teknik kurul başkanlığını yapmakta idi.Burdur atletizm federasyonu il temsilciliği ve uluslar arası atletizm hakemliği görevime devam etmekte idi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir