ARTİST FUTBOL TAKIMI SOMA’DA

06 Eylül 2014 Cumartesi, 17:32

Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Somaspor’un Eskişehirspor’la karşılaşacağı sezon açılışında, gösteri maçı yapmak üzere desteğe gelen tiyatro ve sinema oyuncuları ile müzisyenlerin oluşturduğu “Artist Futbol Milli Takımı” maç öncesinde 301 maden işçisinin 39’unun kabrinin bulunduğu Soma Maden Şehitliği’ni ziyaret etti.

13 Mayıs tarihinde Soma’da meydana gelen ve 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından Sinan Vardar’ın başkanlığında yepyeni bir oluşuma giren Somaspor’un sezon açılış maçı için Soma’ya gelen 13 sanatçı maden şehitliğini ziyaret etti.

“Artist Futbol Milli Takımı”nda, Ersin Korkut, Sarp Levendoğlu, Hakan Meriçliler, Ümit Kantarcılar, Zafer Peker, İbrahim Kendirci, Birol Namoğlu, Mustafa Kemal Öztürk, Deniz Cem ve Olgu Baran Kubilay ile eski futbolcu Ender Alkan yer aldı.

Madencilerin kabirlerini teker teker gezerek dua eden sanatçılar ve müzisyenler daha sonra bir açıklama yaptı.

İlk olarak konuşan müzisyen Deniz Cem, “Soma’ya buruk bir mutlulukla geldik. Bu kaza bütün Türkiye gibi bizleri de üzdü. Çok kötü bir kazaydı. 16 ülkenin yer aldığı bir programda yine Soma’yı anmıştık. Bugün de kendimiz gelip burada olmak istedik. Buruk bir mutluluk yaşadık. Umuyoruz bir daha böyle olaylar yaşanmaz. Daha iyi tedbirler alınır. Gerçekten hayatlar çok değerli. Bugün bir maç yapacağız. İnşallah ailelerimize ve geride kalanlara bir faydası olur. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız.” dedi.

Oyuncu Ersin Korkut ise yakınlarını ve ailelerini kaybedenlere başsağlığı ve sabırlar diledi.

Bir diğer oyuncu İbrahim Kendirci ise morallerine bir nebze olarak katkı sağlarlarsa kendileri için büyük mutluluk olacağını belirtti. Kendirci, “İnşallah böyle bir kaza yaşanmaz. Buraya gelmek buna vesile olmak bizim için büyük bir sevinç” dedi.

Açıklamanın ardından sanatçı ve tiyatrocular Soma Atatürk Stadyumu’na geçti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir