ALTINORDU MANİSA’YA DA EL ATTI!

25 Mayıs 2014 Pazar, 14:52

Türkiye’nin en büyük futbol akademisi için dev adımlar atan Altınordu Spor Kulübü, Manisa’ya da el attı. İzmir ekibi hafta sonları 2000-2009 arası yaş gruplarında çocuklara futbol eğitimi verirken, Antrenör Aygün Taşkıran yönetiminde Türk futboluna yeni isimler kazandırmayı hedefliyor.

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta lider olarak PTT 1.Ligi’ne yükselen Altınordu Spor Kulübü futbol ağını genişletmek maksadıyla Manisa’da genç yetenekler aramaya başladı. Mart ayından bu yana Manisa’daki futbol potansiyelinden faydalanmak isteyen İzmir ekibi, çeşitli yaş gruplarındaki çocukları Türk futboluna kazandırmayı hedefliyor. Antrenörler Aygün Taşkıran, Murat Fural, ve Behçet Özsu yönetiminde cumartesi ile pazar günleri Fatih Anadolu Lisesi Halı Sahası’nda antrenmanlar yapan sporcular futbol eğitimi alıyorlar. Manisa Altınordu Futbol Okulu Antrenörü Aygün Taşkıran, mart ayından bu yana Manisa’da hizmet vermeye başladıklarını belirterek, “İzmir ve çevresindeki il ve ilçelerde 39 okulumuz bulunmakta. Yönetim Kurulu Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Türk futbolunun altyapısına çok güveniyor. Manisa’da da inanılmaz bir altyapı eksikliği var. Futbolu çocuklarımıza en erken yaştan itibaren öğretmeliyiz. Bunun için burdayız. 2000 ile 2009 yaş grupları arasında her hafta sonu sabah saat 10’dan itibaren çalışmalar yapıyoruz. Okulların kapanmasıyla hafta içi antrenmanlarımızda olacak. Altınordu olarak, çocuklarımıza fırsat eşitliği verildiği takdirde aralarından en az Avrupalı meslektaşları kadar başarılı futbol yıldızları çıkacağına inanıyoruz. Bunun için; çocuklarımızı geleceğimiz olarak görüyor ve onlara futbol oynamaları için ülkemizin en elverişli koşullarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

“Saha sıkıntısı yaşıyoruz”

Antrenör Aygün Taşkıran Manisa’da çalışacak saha bulmakta zorlandıklarını ifade ederek, “Altınordu İzmir takımı olduğu için Fatih Anadolu Lisesi Halı Sahası yanında bulunan Çakra’ya ait sahadan faydalanamıyoruz. Bu sahayı bize kullanmamız için vermiyorlar. Bizim çalışma yaptığımız saatler sürekli boş olmasına rağmen talebimiz dikkate alınmadı. Sporcular Altınordu adı altında idmanlar yapabilir ancak gerektiği takdirde Manisaspor ve diğer takımlarımızda buradaki çocuklarımızdan faydalanabilir. İzmir veya Manisa takımı diye ayrım yapılmamalı” diye konuştu.

Altınordu Futbol Okulu’na çocuklarını kayıt yaptırmak isteyenlerin hafta sonu sabah saat 10’dan itibaren Fatih Anadolu Lisesi Halı Sahası’na gelip bilgiler alabileceğini ifade eden Antrenör Murat Fural ise, “Aylık 50 TL bir rakam alıyoruz. Bir seferlikte okulumuzun forma-şort ve tozluk ücreti olarak 50 TL alıyoruz. Bu rakam bir seferlik. Bunun dışında dediğim gibi aylık ücretimiz 50 TL. 2000 ila 2009 doğumlu arası çocuklarımızı okulumuza bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir