Aksiyon Kamera Artık Hayatımızda

02 Haziran 2020 Salı, 21:07

 

Fotoğraf ve video çekimleri hayatımızın bir parçası halinde olup bunları da akıllı telefonlardan rahatlıkla giderilmekteyiz. Ancak bu iş bir hobi ve çok daha profesyonel boyutlara vardığında yetersiz kalabilmektedir. İşte bu noktada bir kayak tutkunu, bir doğasever, ya da bir dalış sporu ile uğraşan kişinin kayıt alma amacı ancak aksiyon kamera sayesinde olabilir. Çünkü bu kameralar küçüktür ancak işlevsel yapıları olsun, çözünürlükleri olsun, geniş açı lensleri olsun son derece kalitelidir. Ve sonuç fark yaratır.

Nasıl Bir Aksiyon Kamera Alınmalıdır?

Bir aksiyon kamera alınırken dikkat edilmesi gereken  kamera çözünürlülüğü özelliğidir. Mesela 4K Ultra HD tipinde bir çözünürlülük ile olumlu sonuçlar alınır. Çok daha net ayrıntılar elde edilecektir. Bir aksiyon kamerada saniye başına kare sayısı olarak adlandırılan FPS özelliği vardır ki bu da bir görüntünün bir saniye içerisindeki değişimidir yani farklı karelerle yakalanmasıdır. Görüntünün önemi kadar ses kayıt kalitesi de aynı ölçüde önem taşır. Net çekilmiş bir görüntüde ses kalitesi kötü ise kayıt mutlu edici olmaz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir başka özelliktir.

Aksiyon kamera ihtiyacı olanlar için ya da bu farklılığı deneyerek yaşamak isteyenler için https://www.desibela.com/aksiyon-kameralar  adlı linkten ürünlere ulaşabilir, bilgi ve hizmet alabilirsiniz. Bu kamera hareket halindeyken  bile sizin her adımınızdadır. En güzel kareler paylaşmak içindir, en güzel anlar yaşamak içindir.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir