Akigolardan özel pankartlar!

05 Mayıs 2015 Salı, 00:44

Akhisar – Galatasaray maçı öncesinde, Akhisarlı taraftarlar Hamzaoğlu için bir pankart açtı ve İstanbul takımlarına da gönderme yaptı.

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 2010-11 sezonundan itibaren 3.5 yıl görev yaparak Süper Lig’e taşıdığı eski takımına rakip oldu. Hamzaoğlu, yeşil-siyahlılara karşı Manisa 19 Mayıs Stadı’nda ilk kez rakip takımın dümeninde görev yaptı. Tecrübeli teknik adam, ligde Cim-Bom’la ilk maçına da sezonun ilk yarısında yine Akhisar’a karşı İstanbul’da çıkmıştı.

Akhisar taraftarları Hamza Hamzaoğlu’nu sahaya çıktığında alkışlayarak sevgi gösterisinde bulundu. Taraftarlar, Hamzaoğlu için, “Gelişine sevindik” yazılı pankart açtı. Hamza Hamzaoğlu ve Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Roberto Carlos, karşılaşma öncesi bir süre sohbet etti. Carlos, mevkidaşının kendisine Akhisar’ı överek başarı dilediğini söyledi. Aslan’ın teknik adamı eski futbolcularını da tek tek öpüp başarı diledi.

Maç öncesi Brezilya Milli Takımı’ndan eski takım arkadaşları olan Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Roberto Carlos ve Galatasaray Kaleci Antrenörü Claudio Taffarel sohbet ederek hasret giderdi. İkili Brezilya Milli Takımı formasıyla Fransa’ya 3-0 kaybedilen 1998 FIFA Dünya Kupası finalinde ilk 11’de görev yapmıştı.

Galatasaray taraftarları Gediz tarafı kale arkası tribünde kendilerine ayrılan 3 bin 500 kişilik yeri doldurdu. Yaklaşık 4 bin Akhisarlı da takımlarına destek verdi. Akhisarlılar, maraton tribününde daha önce de önemli maçlarda açtıkları, “Biz de bilirdik İstanbul takımı tutmayı, kendimize yakıştıramadık doğduğumuz şehri satmayı” yazılı dev pankartı açtı.

akhisar_0-2_galatasaray_dcfbb_800 PNKRT

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.