Akhisarsporlu Ahmet Cebe’den Vefa Örneği

27 Mart 2016 Pazar, 17:02

Spor Toto Süper Lig’de mücadele veren Akhisar Beledieyspor’un 4 sezondur formasını giyen Ahmet Cebe, Almanya’da oynadığı alt yapı takımını Akhisar’da konuk etti.
İzmir’de bir çok ülkenin katılımı ile düzenlenmesi planlanan U-12 İzmir Cup turnuvasının terör saldırıları sonucu iptal edilmesinin ardından turnuvaya katılmak üzere Türkiye’de gelen Almanya’nın Krefeld şehrinden Anadolu Türk Spor Kulübü U-12 takımı Akhisar’a geldi.
Akhisar Belediyespor U-12 takımı ile Akhisar Belediye Şehir Stadında karşı karşıya gelen Anadolu Türk Spor Kulübü U-12 takımı dostluk mücadelesinde çocuklar yarım sahada çift kale maç yaptı.
Alt yapısından yetiştiği kulübü Akhisar’da konuk etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Cebe, “Aslında Altınordu kulübünün ev sahipliği yaptığı U-12 İzmir Cup Turnuvası’na katılacaktı ama Ankara ve İstanbul’daki kınadığımız olaylardan dolayı iptal oldu. Çoğu takım korkudan gelemedi. Arkadaşların biletleri, otelleri ve rezervasyonları yapılmıştı. Çok üzüldüler. Yine de buraya geldiler fakat çok maç yapma imkanları yoktu. Bende hocalarını tanıyorum. Alt yapı zamanında bana hocalık ve ağabeylik yaptılar. Çocuklar hem beni gördükleri için hem de Süper Lig’de oynayan bir takımın U-12’siyle maç yaptıkları için çok sevinçli ve istekliler. Buradan terör sonucu ölenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum ve bu tarz olayların tekrar olmamasını diliyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir