Akhisarlı güreşçi Avrupa şampiyonasında güreşecek

06 Mart 2018 Salı, 13:12

Ordu’da düzenlenen Türkiye 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonasında Akhisar Belediyespor forması ile mindere çıkan 3 sporcu derece almayı başardı. Turnuvanın en teknik sporcu ödülüne layık görülen ve 60 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Kerem Kamal bu yıl haziran ayında İstanbul’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında da yarışmaya hak kazanmış oldu.
46 ilden 360 sporcunun mücadele ettiği ve bu sene Ordu’da düzenlenen Türkiye 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonası, 4’ncü gününde yapılan müsabakalar ile sona erdi.
Şampiyona sonunda 60 kilogramda Kerem Kamal Türkiye Şampiyonu olurken, 130 kilogramda Halil Can Dağcan Türkiye ikincisi, yine aynı kiloda Emre Muyan ise beşinci oldu. 60 kilogramda Türkiye Şampiyonu olan Kerem Kamal ayrıca turnuvanın en teknik sporcu ödülüne layık görüldü.
Yarışmalar öncesi çok ciddi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Akhisar Belediyespor Güreş Takımı çalıştırıcısı İsmail Göze, U23 Türk güreşi için çok büyük önem arz ettiğini çünkü bu sporcuların hem 2020, hem de 2024 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil edeceğini ifade etti. Göze, “Gençler kategorisinde yarışan şampiyon sporcumuz Kerem Kamal, bu yıl Haziran ayında İstanbul’da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında güreşmeye hak kazandı. Kerem’in burada da derece yapacağına inanıyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir