Akhisar’da 250 kişinin kalfalık ve ustalık belgesi alması sağlandı.

29 Temmuz 2022 Cuma, 12:22

Türkiye’nin ilk kadın lokantacılar odası başkanı yaptığı çalışmalarla adından söz ettiriyor. akhisar Lokantacılar, Köfteciler ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Pınar Gören, kapsam dışı mesleklerde 250 kursiyerin kalfalık ve ustalık belgesi almasını sağladı. Aynı zamanda Manisa genelinde en fazla belge kursiyer sayısına ulaşan oda oldu.  Tam 16 meslek grubunda, kalfalık ve ustalık belgesi sınavını Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantı salonunda yaptı.

NİCE BAŞARILI VE KAZANÇLI YILLAR DİLİYORUZ

Kalfalık ve ustalık belgesi sınavında konuşan Başkan Gören, “Göreve geldiğimiz günden beri 4 yılda 250 kursiyere ulaştık. Manisa ve ilçelerinde en yüksek belge ve kursiyer sayısını da Akhisar Lokantacılar Odası olarak biz verdik. Kapsam dışı mesleklerde tam 16 meslek grubunda meslek örgütümüz, TESK ve Milli Eğitim Bakanlığının birlikte hazırladığı sınav takvimini geldiğimizden beri uyguluyoruz. Mesleğinize belgelerinizle ve verdiğiniz özveriyle nice başarılı ve kazançlı yıllarınız olsun. Bunun altında bizim de imzamızın olması beni gururlandırıyor” dedi.

50. YILI GERİDE BIRAKAN USTAYA ÖDÜL

Gören, “Meslekte 50. Yılını kutlayan bir ustamız var. Bugünkü sınav komisyonunda kendisine usta öğretici olarak görev verdik. Muhammet Çalışkan ustamızı meslekte şeref belgesiyle ödüllendirmek istiyorum. Onun yönetimdeki bizlere katkısı bir ömür sürsün. İnşallah sizler de meslekte 50. Yılınızı kutladığınız günleri görürsünüz” dedi.  CÜNEYT HASÇELİK / Manisa Meydan

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.