Akhisar Antalya Dostluğu

30 Ekim 2015 Cuma, 13:03

Spor Toto Süper Lig’de mücadele veren Akhisar Belediyespor’un taraftar grubu Akigolar ile Antalyaspor taraftarı saat 19.00’de Manisa 19 Mayıs Stadında yapılacak müsabaka öncesi Akhisar’da buluştu. 1970 Akigo Taraftar Derneği tarafından Akhisar’a davet edilen yaklaşık 150 kişilik Antalyaspor taraftarı Akhisar’a geldi.

Akigolar tarafından karşılanan Antalyalı taraftarlar yağmurla gelen dostluğu uzun yıllar sürdüreceklerini söylediler. Kethüda mahallesi 42 sokaktaki Akigo Kıraathanesi önünde toplanan 150 kişilik Antalyaspor taraftarlarıyla kahvaltı yaptılar.

Her iki taraftarlar Türkiye’ye barış mesajları vererek şunları söylediler. 1970 Akigo Taraftar Derneği Başkanı Vedat Helvacıoğlu;” Biz her kulübe bu şekilde davranmak istiyoruz. Konunun sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu herkes biliyor. Bizde bu açıdan örnek bir kulüp olmak istiyoruz. Öğlen saat 14.30’da Lale Lokantasında yemek yedikten sonra Manisa’ya hareket edeceğiz” dedi.

Antalyaspor Grup 1966 Taraftarlar Derneği Yönetim kurulu üyesi Sebahattin Tosun;” Yağmurla gelen bir kardeşlik dostluğumuzu pekiştirmek için bir davet üzerine Akhisar’a tekrardan geldik. Yıllar sonra sporun ve futbolun her zaman kardeşlik ve dostluğunu Akhisarlı kardeşlerimiz bize yağmurlu bir günde bize sahip çıkıp bizleri aralarına kattığı için bu dostluğumuzu pekiştirdik. Antalya’da onları karşıladığımız gibi onlarda bize burada çok güzel karşılama yaptılar. Biz Akhisarlı kardeşlerimizi seviyoruz. Akhisarlı kardeşlerimizle Süper Lig’de el ele büyük başarılara imza atmayı istiyoruz” dedi.

Daha sonra Antalyaspor Grup 1966 Taraftarlar Derneği başkanı Yılmaz Yıldız, 1970 Akigo Taraftar Derneği Başkanı Vedat Helvacıoğlu’na halı üzerine işlenmiş Antalyaspor arması ve bir tarafta Antalyaspor arması, bir tarafında Akhisar Belediyespor arması olan saati hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir