Akçapınar Çok Amaçlı Salonu Tamamlanıyor

03 Kasım 2015 Salı, 14:44

Akçapınar Mahallesi Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Salon inşaatı son hızla ilerliyor. Kısa zaman içinde mahallelinin hizmetinde olacak 500 kişilik çok amaçlı salon, başta düğün olmak üzere vatandaşların hem özel günlerine ev sahipliği yapacak hem de sosyal-kültürel faaliyetlerinde ilk adresleri olacak.

Geçtiğimiz günlerde Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin’in Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ile birlikte incelediği Akçapınar Mahallesi Düğün Salonu ve Çok Amaçlı Salon inşaatı tüm hızıyla yükselmeye devam ediyor. Turgutlu Belediyesi’nin yer tahsisi yaparak, alanın temelinde dolgu ve tesviye işlemlerini gerçekleştirdiği ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek salon tamamlanma aşamasına gelirken, Turgutlu bir yeni hizmetle daha tanışmaya hazırlanıyor.

Mahallenin Önemli Bir İhtiyacı Karşılanıyor

Çok amaçlı salonun mahalle için önemli bir kazanım olduğunu ifade eden Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Mahallelerimizin eksikliklerini giderme, ilçemizin her noktasında yaşam kalitesini yükseltme adına çalışmalarımız hızla devam ediyor. Akçapınar Mahallemiz’e kazandırdığımız çok amaçlı salonun ise mahallenin önemli bir eksikliğini giderecektir. Bunun yanı sıra bir salon daha İzzettin Mahallemiz’e kazandırılıyor. Yer tahsisini yaptığımız alanda kısa süre içerisinde bir salon daha yükselecek” dedi.

Özel Günlerin İlk Adresleri Bu Salonlar Olacak

Özellikle düğün gibi özel günlerini sokakta yapmak zorunda kalan ailelerin bu hizmetten memnun kalacağına inandıklarını söyleyen Başkan Şirin, “Düğünün yanı sıra bu salonlarımız sosyal ve kültürel faaliyetler için de vazgeçilmez ilk adres olacak. Kısa süre içerisinde hizmete açacağımız Akçapınar salonunun ve temeli atılacak olan İzzettin Mahallesi salonumuzun hayata geçirilmesinde başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere değerli yetkililere teşekkür ediyorum. Söz verdiğimiz ve çalışmalarına devam ederek hayata geçirdiğimiz bu hizmetimiz şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir