Ağız Maskeleri İle Kendinizi Salgın Hastalıklardan Koruyun

06 Nisan 2020 Pazartesi, 15:44
Ağız Maskeleri İle Kendinizi Salgın Hastalıklardan Koruyun

Bahar aylarının yaklaşması ile beraber çiçek polenleri başta kronik astım hastalarını ve sağlıklı kişileri etkilemektedir. Özellikle bu yıl görülen salgın hastalıklar nedeni ile insan sağlığını büyük ölçüde etkileyen bu problemlerin önüne n95 maske kullanımı yaparak geçebilirsiniz. Maske kullanacağınız zaman ilk olarak, satın alacağınız cerrahi maske ve n95 tipi maskelerde sertifika araştırması yapmanız önerilir.  Çünkü artan ihtiyaçlar beraberinde sahte maskelerin piyasaya girmesine neden olmuştur. Bu gibi durumlar ise insan sağlığını hiç olmadığı kadar fazla etkiler. Ultrasonik maske ve en çok tercih edilen n95 maskeleri ile kendinizi her alanda güven altına alın.

N95 Tipi Maske Nasıl Kullanılır?

N95 tipi maskelerin kullanımı oldukça kolaydır. İlk olarak kişisel hijyeninizi tam yaptığınızdan emin olmalısınız. Özellikle sakal ve bıyık tıraşı olup, maske kullanmanız tavsiye edilir. Bayanlarda ise saçların toplu olması hem hijyen açısından hem de maskelerin daha rahat kullanımı açısından son derece önemlidir.  N95 ağız maskesi takmadan önce ellerinizin de hijyenini sağlamanız gerekir. Maskenin ç yüzeyine elinizi temas ettirmeden burnunuza ve ağzınıza maskeyi dikkatli bir şekilde yerleştirmelisiniz.  Maskeyi taktıktan sonra iki elinizle ağzınızı kapatıp, dışarıya doğru nefesinizi vermeniz gerekir. Eğer maskelerin yan tarafından, üst ya da alt kısmından hava çıkışı yaşanıyorsa maskeyi tam takamadığınız anlamına gelir. Bu nedenle maskenizi tekrar kontrol etmenizde fayda vardır.

Maskenizi tam ve doğru taktığınızdan emin olduğunuzda dışarıya daha güvenli bir şekilde çıkabilirsiniz. Yine gün içinde maskenize eliniz ile temas etmemeye çalışmalı, çıkaracağınız zaman çok dikkatli bir şekilde çıkarmanız gerekir. Eğer eliniz maskenin üzerindeki virüslere temas eder ve siz elinizi ağzınıza, burunuza ve gözlerinize götürürseniz yine virüs kapabilirsiniz. Bu nedenle maske kullanımını tek seferlik yapmanız gerekir. Toptan n95 maske, satın aldığınızda daha hijyenik ve daha korunaklı bir durumda olursunuz.  Üstelik toptan ultrasonik maske, satışlarında fiyat indirimleri de söz konusu olacaktır. Fakat toptan ağız maskesi satın almadan önce web site araştırması yaparak satın alımlarınızı gerçekleştirmeniz tavsiye edilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir