AÇIKDİL;”SEPETÇİNİN GÖZÜ SÖĞÜT DALINDA, MİMARIN İMAR PLANINDA”

10 Mart 2014 Pazartesi, 14:30

AÇIKDİL;”SEPETÇİNİN GÖZÜ SÖĞÜT DALINDA, MİMARIN İMAR PLANINDA”

 

MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Manisa Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.Dernek Başkanı Necip Bayram ve dernek üyeleri ile bir araya gelen Açıkdil,Manisa Belediyesi olarak yaptıkları hizmetleri ve Yunusemre ilçesi için hazırladığını propjelerini anlattı.

Milliyetçi Hareket Partisi Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Manisa Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, Manisa’da ki Bitlislilerle bir araya geldi. Dernek Başkanı Necip Bayram tarafından kapıda karşılanan Açıkdil, hem dernek üyelerinin sorularını yanıtladı hem de modern ve çağdaş şehirleşmiş Yunusemre ilçesi için yapacaklarını anlattı. Dernek Başkanı Necip Bayram ziyaret için teşekkürlerini sunarken  ,”Sizin için hayırlısı olmasını diliyoruz. Manisa’da çok seviyeli bir seçim ilerliyor ve Manisamıza da yakışan budur” sözleriyle centilmen tavırlarından dolayı Açıkdil’i tebrik etti.

Mahallelerde Taziye Evi Olacak

Dernek üyelerinin taziye çadırı isteği üzerine Açıkdil, Manisa’nın kültüründe olmadığı halde başka illerden göçüp gelen insanlar için bir Taziye Evi projesi hazırladığını söyledi ve şöyle devam etti;”Bir proje hazırladım ahşap tek katlı evlerden oluşan ve ilk etapta belirlenecek 5-6 mahallede yapılacak olan Taziye Evleri projesi ancak maliyeti fazla oldu. Ve bizde onu Prefabrikten yapmaya karar verdik ama ısı yalıtımı olan tek katlı bir prefabrik içinde lavabo,yemek hazırlayabilecek bir yer olacak. Kadın erkek bölmelerinin ayrı olduğu kadınlardan gelmediğinde bölmesi kaldırılacak bir taziye evi.”

Herkese Eşit Hizmet Anlayışı Devam Edecek

Manisa Belediyesi olarak 5 yılık görev süresinde ekip olarak çok güzel projelere imza attıklarını belirten Açıkdil;” İyilik yap denize at derler ya işte bizde öyle dedik. Amacımız herkese eşit hizmet anlayışı ile hareket etmekti ve öylede oldu. Şimdi bu anlayışımızın meyvelerini topluyoruz. Sokaklarda geziyoruz bir kişi de karşımıza çıkıp 5 senedir ne yaptınız da şimdi karşımıza geliyorsunuz demiyor. İlgiyle ve teveccüh ile karşılılıyor. İnşallah 1 Nisan’dan sonra da eşit hizmet anlayışı ile kaldığımız yerden devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Sepetçinin Gözü Söğüt Dalında,Mimarın İmar Planında

Hemen hemen her gittiği yerde Yunusemre ilçesi için iyi bir imar planının yapılması gerektiğini vurgulayan Açıkdil, Yunusemre’nin gecekondulaşmaması için çözüm yolunun imar planı olduğunu söyledi.Açıkdil;” Sepetçinin gözü söğüt dalında olurmuş ya benim de mesleğim mimar olduğu için gözüm hep imar planında. Ama işte sadece mesleğimden dolayı değil. Çocuklarımızın geleceği, 25-30 yıl sonrası şu an çektiğimiz trafik,otopark, yeşil alan eksikliği gibi sıkıntıları çekmememiz, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürebilmemiz için iyi bir imar planlaması şart.” dedi.

Her Keseye Uygun Konut

Vatandaşların sürekli kira ve daire fiyatlarından yakındığını belirten Açıkdil;”Sosyal donatıları ile birlikte konut üretmek en büyük arzumuz. İmar planını hazırlayalıp ucuz arsa üretip ucuz konutlar yapalım. Yunusemre ilçesinin gecekondularla çevrilmemesi ve artan kiralara, daire fiyatlarına dur demek için bu şart. Ucuz arsa üretmeye başladığımızda müteahhitlerin harcamaları düşeceği için onlarda sizlerin kesesine göre konut üretmeye başlayacaktır. 1+1,2+1 gibi dairelerin olduğu konutlar üretildiği içinde hemen hemen herkes konut sahibi olmuş olacaktır.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.