OĞUZ ÖNER ŞAMPİYON

26 Ekim 2015 Pazartesi, 14:48

2015-2016 Manisa Satranç Şampiyonası 14 -23 Ekim tarihleri arasında 19 Mayıs Stadyumu Gediz Tribünü altında bulunan satranç salonunda yapıldı. Manisa Satranç İl Birinciliğine 8 bayan ve 36 erkek toplam 44 yarışmacı katıldı.

Müsabakalar hakkında bigi veren Manisa Satranç İl Temsilcisi Aslan Goler, “7 tur İsviçre sisteminde her gün 1 tur yapılan müsabakalar akşamları 19.30 da başladı. Her iki oyuncuya 90’ar dakika süre verildi. Ayrıca hamlesini yapan oyuncu hamle başına 30’ar saniye ek zaman aldı. Hamle yazmanın zorunlu olduğu müsabakalar Fide Standartlarında yapıldı. Tur müsabakaları saat 24.00 e kadar sürdü. Müsabakalarda kazanan 1, kaybeden 0, berabere kalanlar 0,5 er puan aldılar. 8 turun sonunda oyuncular puanlarına göre sıralandı. Eş puanlı oyuncular arasında Fide Eşitlik bozma sistemleri uygulanarak sıralama yapıldı. Ödül töreni 29 Ekimde yapılacak olan Turnuvanın, İlk 3 yarışmacıya kupa, en iyi derece yapan 3 bayan ve muhtelif UKD basamaklarına en iyi derece yapan 3er erkek ve bayan sporculara toplam 15 madalya dağıtılacak.  Müsabakaların sonunda 2010-11 yılının şampiyonu ve geçen yılın ikincisi Oğuz Öner tekrar şampiyon oldu. Ümit Akçan ikincilik, Tuna Onat Nalbant üçüncülük kupasını almaya hak kazandılar. Turnuva katılan bayanlar arasında en iyi dereceleri Beyza Özenç, Nehir Ersöz,İzem Ünlü yaptılar.Ayrıca aralık ayında Bayanlar Satranç şampiyonası yapılacak” diye konuştu.

Müsabakalarda Manisa Bölgesi Hakemleri Aslan GOLER (Fide), Ali Kemal TURAN (Ulusal) Cevat SÖĞÜT (İl),Hakan KARAKAFA (İl),Bekir ÖZENÇ (İl) görev aldı. 2054-16 Manisa Satranç Şampiyonu Oğuz ÖNER Şubat ayında yapılacak Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil edecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir