60 OKULUN BEHÇESİNE SPOR ALETİ

12 Aralık 2014 Cuma, 10:05

Manisa’nın Şehzadeler İlçe Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor Hizmetleri işbirliğiyle gençleri uyuşturucudan uzak tutmak amacıyla ilçedeki 60 okulun bahçesini spor aletleriyle donatacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor Hizmetleri ile imzalanan protokol sonrası AK Partili Şehzadeler İlçe Belediyesi, ‘Okul Bahçeleri Spor Bahçesi Oluyor’ isimli projesini hayata geçirmek için düğmeye basıyor. Bu kapsamda önce okulların beden eğitimi öğretmenleriyle buluşan AK Partili Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik; Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Savaş Duman ve İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ile eksiklikleri belirledi. Gençleri uyuşturucudan uzak tutmak amacıyla ilçedeki 60 okulun bahçesini spor aletleriyle donatacağı açıklandı.

SPORTİF VE SAĞLIKLI İLÇE

Gençlerin ve kadınların spor yapabilecekleri alanların çok az olduğunu belirten Başkan Çelik, okul bahçelerinin spor alanı için uygun olduğunu ifade etti. Herkesin spor yapmasını istediklerini dile getiren Başkan Çelik, “Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığından aldığımız destekle okulların bahçeleri spor bahçesi oluyor. Okulların tüm spor malzemesi eksikliklerini tamamlayacağız. Vatandaşlar ve öğrenciler bu alanlarda 24 saat spor yapabilecek. Sağlıklı ve sportif bir ilçe olacağız” diye konuştu.

Projenin amacının gençlerin uyuşturucudan uzak tutmak olduğunu vurgulayan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu da “Gençler arasında uyuşturucu kullanımının giderek arttığını görüyoruz. Önlem almazsak daha kötü sonuçlar ortaya çıkacak. Bizler gençleri meşgul etmeliyiz. Onlara kendilerini geliştirebilecekleri olanaklar sağlamalıyız. Bu proje ile gençleri spora yönlendireceğiz, uyuşturucu felaketinden kurtaracağız. Bağımlı nesiller yerine, sporda başarılı bir nesil yetiştireceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından okul bahçelerini spor bahçesi haline dönüştürecek projenin imzaları atıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir