GOALBALL HEYECANI KONYA’DA BAŞLIYOR

27 Eylül 2014 Cumartesi, 15:51

28 Eylül-01 Ekim 2014 tarihleri arasında Konya ilinde yapılacak olan Türkiye Görme Engelliler Goalball 1. Lig bayanlar ve erkekler, 2. devre müsabakaları yapılacak. Manisamızı temsil için İlk yarıyı 3. lük ile tamamlayan Manisa Görme Engelliler Spor Külübü erkek takımı ve 5. lik ile tamamlayan kız takımı, ve Manisa Sipil Engelliler spor kulübü katılacak. İlk yarıda iyi bir performans gösteren Mages Manisa Görme engelliler spor kulübü erkek takımı için antrenörleri Salih Rençber aynı başarıyı 2. yarıda da gösterip Manisa’ya kupa ile dönmeyi hedeflediğini ve diğer takımlar içinde mevcut başarılarını koruyarak ligler de kalmayı hedeflediğini açıkladı.

Şehzadeler Belediye Başkan Vekili İsmail Ünal antrenman yapan sporcuları ziyaret ederek moral verdi ve baklava ikram etti. Ligin birinci devresinde gösterdiği başarılar için sporcuları ayrı ayrı tebrik eden Ünal, görme engellilerin bu tür sporsal aktivitelerde bulunduğunu ve özveri ile çalıştığını görmekten mutlu olduklarını ve ellerinden gelecek tüm desteği vereceğini açıkladı. Görme Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Göktaş’a engelliler ile ilgili çalıştığı ve yol gösterici olduğu içinde ayrıca teşekkür etti.

Destek veren herkese teşekkürler

Görme Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi Mehmet Göktaş müsabakalara hazırlık esnasında sporculara moral veren İsmail Ünal’a ziyaretleri için teşekkür etti.

Antrenör

1. Salih Rençber

Mages – Sporcu

1. Yunus Korkmaz

2. İsrafil Dündar

3. Onur Çakal

4. Recep Tan

Bayanlar

1. Zeynep Çıkla

2. Rabia Sarı

3. Cilan Khalaf

4. Gülüz Çakar

Sipil – Sporcular

1. İsmail Uysal

2. Halit Çıplak

3. İsrafil Kaplan

4. Fetullah AtAY

Bayanlar

1. Sadriye Görece

2. Melike Koca

3. Hatice Çıplak

4. Merve Arıcı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir