1.LİGE TEKNİK ADAM DAYANMIYOR

03 Aralık 2014 Çarşamba, 13:47

Şampiyonluk hesaplarıyla sezona “merhaba” diyen PTT 1. Lig takımları arasında 7 ekip “kan değişikliği”ne ihtiyaç duyarken, bu süreçte Orduspor, teknik heyette en fazla değişikliğe giden takım oldu.

Ligde ilk teknik direktör değişiklikleri 4. haftanın ardından Kayserispor ve Orduspor’da yaşandı. Kayserispor’da Mutlu Topçu yerini Cüneyt Dumlupınar’a bırakırken, Orduspor’da Fikret Yılmaz’tan boşalan teknik direktörlük görevine Erkan Sözeri getirildi.

Orduspor, doğru ismi bulamadı
Bu sezon teknik direktörlük konusunda sorun yaşayan Orduspor’da Erkan Sözeri takımın başında 1 hafta kalırken, daha sonra Sebahattin Akbayrak-Muhammet Dilaver ikilisi görev yaptı.

Daha sonra geçici olarak bir hafta Menduh Fidan yönetiminde sahaya çıkan Karadeniz ekibi, göreve getirilen Levent Devrim’in de istifasıyla bir kez daha teknik direktörlük değişikliğine gitmek zorunda kaldı. 11. haftada Ali Şahin yönetiminde Adana Demirspor’a 1-0 mağlup olan Orduspor, sezona Ziya Doğan ile devam edecek.

Diğer değişiklikler
Ligde Manisaspor’da Tahir Karapınar’ın yerine Taner Taşkın, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da Nurettin Sağlam’ın yerine Hakan Kutlu, Giresunspor’da Mehmet Birinci’nin yerine Erkan Sözeri, Antalyaspor’da ise Engin Korukır’ın yerine Hami Mandıralı teknik direktörlük görevlerine getirildiler.

Albimo Alanyaspor’da ayrılık 
Teknik direktör değişikliğine giden son ekip de Albimo Alanyaspor oldu. Ligde 7. haftayı 3. sırada geçmesine rağmen son 4 haftada hiç puan alamayan Alanya temsilcisi, geçen yıl takımı PTT 1. Lig’e çıkaran Mehmet Altıparmak ile yollarını ayırdı.

Ligde 11 haftanın ardından 7 ekip teknik direktör değişikliğine giderken, diğer 11 takım ise sezona başladıkları teknik direktörlerle devam ediyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir