SÜRÜCÜLERDEN SONRA SIRA YAYALARDA

görüntüleme, 18 Ocak 2015 Pazar

Manisa Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından araç sürücülerinin ardından yayalara yönelik çalışma yapıldı. 5 yayaya kırmızı ışıkta geçtiği için 189 TL’lik para cezası kesilen uygulamanın önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi.
Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’in göreve başlamasının ardından önce motosiklet kullanıcılarına kask uygulaması, ardından da araç sürücülerine yönelik yapılan emniyet kemeri uygulamasının ardından bugün de yayalara yönelik bir çalışma hayata geçirildi.
Yaya trafiğinin yoğun olduğu şehir merkezindeki kavşaklarda bekleyen trafik polisleri kırmızı ışıkta geçmek isteyen yayaları uyardı. Öğle saatlerinde Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’in de bizzat katıldığı uygulamada 5 yayaya 189 TL’lik para cezası kesildiği öğrenilirken uygulamanın şimdilik uyarı niteliğinde olduğu önümüzdeki günlerde ışık ihlali yapan tüm yayalara cezaların uygulanacağı bildirildi.
Pazartesi ve Salı günü yine şehrin en işlek kavşaklarında uygulama hakkında bilgilendirme yapılacağı öğrenilirken, vatandaşlar da uygulamanın kendi can sağlıkları açısından oldukça önemli olduğunu ve herkesin kurallara uyması gerektiğini söylediler.

MANİSA’DA 5 YAYAYA KIRMIZI IŞIK CEZASI SÜRÜCÜLERDEN SONRA SIRA YAYALARDA MANİSA’DA YAYALARIN TRAFİK KURALLARINA UYMALARINA YÖNELİK ÇALIŞMA BAŞLATILDI KIRMIZI IŞIK İHLALİ YAPAN 5 YAYAYA CEZA KESİLİRKEN DİĞER YAYALAR UYARILDI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir