Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Manisa Festival’e Hazırlanıyor

görüntüleme, 05 Nisan 2017 Çarşamba

Bu yıl 477.’si düzenlenecek olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali, öncesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi, kentin cadde, bulvar ve parklarında aydınlatma ve LED’li süsleme çalışması gerçekleştirerek şehrin havasını değiştirdi. Türk Bayrağı’nın yanı sıra Manisa’nın simgelerinden olan lale figürü ile yapılan aydınlatma ve süsleme çalışmaları vatandaşlar tarafından da büyük beğeni topluyor.

Manisa bu yıl 477.’kez Uluslararası Mesir Macunu Festivali’ni coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi de kentin en önemli simgelerinden biri olan festival öncesi şehrin cadde, bulvar ve parklarında aydınlatma ve LED’li süsleme çalışması gerçekleştirdi.  Çalışmalar kapsamında Atatürk Kent Parkı, Fatih ve Ulupark içerisinde yer alan ağaçların gövdeleri LED aydınlatmalar ile süslenirken, cadde ve sokaklara da ay-yıldızın yanı sıra lale figürlü aydınlatmalar yapıldı.
Festival Işıl Işıl Geçecek
Yapılan aydınlatma çalışmasıyla kentte festival havasının esmeye başladığını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,”25-30 Nisan tarihleri arasında bu yıl 477.’kez Uluslararası Mesir Macunu Festivali’ni coşkuyla kutlayacağız. Bu kapsamda bizde festival öncesi İzmir Caddesi, 8 Eylül Caddesi, Ulupark, Atatürk Kent Parkı ve Fatih Parkı gibi kentin birçok işlek noktasında aydınlatma ve süsleme çalışması gerçekleştirerek güzel görüntüler oluşturduk” dedi.

Diğer Haberler

Toplam 9 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir