Kula Jeoparkı’na ziyaretçi akını

görüntüleme, 20 Kasım 2015 Cuma

Kula Belediyesi’nin başlattığı Zafer Kalkınma Ajansı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği ‘Kula Jeoparkını Keşfet Projesi’ ilçeyi cazibe merkezi haline getirdi. Yapımı devam eden proje sayesinde ilçeye gelen turist sayısında artış olduğunu açıklayan Kula Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Tosun, 3 ayda 34 bin yerli ve yabancı turisti misafir ettiklerini söyledi. Yurtbaşı Mahallesi’nde peribacalarının daha iyi bir konumdan izlenmesini sağlayan seyir terası ve yürüyüş yolunu inceleyen Tosun, yapılacak ek çalışmalarla peribacalarının ve tarihi yapıların rahat ziyaret edilmesinin sağlanacağını ifade etti.

ALTYAPI ÇALIŞMALARINA DEVAM

Sürdürülebilir ekonominin temellerinden birinin turizm olduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Tosun, kırsal alanların turizmden yararlanması için çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Tosun şunları söyledi:

“UNESCO tarafından tescil edilen Kula Jeopark alanı, ilerleyen süreçte daha da değer kazanacak. Bu çalışmalarla turizm gelirlerini mahallelere yayarak vatandaşlarımızın bu gelirden pay sahibi olmalarını amaçlıyoruz. Altyapı eksiklerinin belirli bir kısmını kapsayan bu proje sayesinde Çakırca Jeoparkevi, yürüyüş ve bisiklet yolları, seyir terasları, kamelyalar, yönlendirme ve bilgilendirme levhaları, seyyar tuvaletler yapılacak. Proje bittiğinde bölgeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin, daha konforlu bir alanda jeopark alanını keşfetmesi sağlanacak.”

KULA ILCESI'NDE HAYATA GECIRILEN KULA JEOPARKINI KESFET PROJESI ILE ILCEYI 3 AYDA 34 BIN YERLI VE YABANCI TURIST ZIYARET ETTI. (FOTO: HIKMET SEPET / KULA, DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir