Yunusemre’de zeytin üretimi artacak

03 Nisan 2017 Pazartesi, 17:04

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde zeytin üretimini arttırmak amacıyla çalışmalarını hızlandıran Yunusemre Belediyesi, üreticilere zeytin fidanı dağıtıyor.
İlçede tarımsal çeşitliliği arttırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Yunusemre Belediyesi, üreticilere Şelale Plaza’da gerçekleştirilen temsili törenle zeytin fidanı dağıttı. Törene Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin yanı sıra AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Tarımsal çeşitlilik artacak
Etkinlikte üreticilere temsili olarak zeytin fidanı dağıtıldı. Özellikle Yuntdağı’nda tarımsal ürün çeşitliliğini arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Çerçi, “Üreticilerimize yönelik zeytin fidanı dağıtımı gerçekleştirdik. Muhtarlıklar Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz üreticilerimize yerinde fidan dağıtımı yapacaklar. Kırsal mahallelerde ürün çeşitliliğini arttırmak, üreticimizi ekonomik olarak da kalkındırmak istiyoruz. Bu anlamda projeler üretiyoruz, üretmeye de devam edeceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından törene katılan vatandaşlara temsili olarak zeytin fidanı dağıtımı yapıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir