YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇERÇİ CEZA KESEN BELEDİYE OLMAYACAĞIZ

28 Mayıs 2014 Çarşamba, 00:12

Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kuruldu, zabıtalar göreve başladı. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre zabıtasının ceza kesen değil, sorunları diyalog yoluyla çözen bir anlayışla görev yapacağını söyledi.
Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi, tadilat çalışmaları biten Zabıta Müdürlüğünü ziyaret etti. Başkanı Mehmet Çerçi’ye bilgi veren Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar, 16 personel ve 6 araç ile hizmet verdiklerini söyledi. Norm kadroya göre 74 personel olması gerektiğini vurgulayan Şişmanlar, “Mevcut personel ve imkanlarla gece gündüz demeden çalışacağız. Şuan personel sayımız çok düşük olmasına rağmen iş yeri ruhsatı, işgaliye ve pazaryerlerinin denetlenmeleri konusunda faaliyetlerimize sürdürüyoruz. Personel ve araç sayımızın artmasıyla birlikte faaliyet alanız da genişleyecektir” diye konuştu.
CEZA KESEN BELEDİYE OLMAYACAĞIZ
Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin kuruluş çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü, Zabıta Müdürlüğü’nün faaliyetlerine yeni yerinde başladığını söyledi. Çerçi, “Zabıta ceza keserek sorun çözemez. Ceza kesmek bir yönetimdir ama en son yöntemdir. Mecbur kalınınca uygulanan bir yöntemdir. Ceza kesmek yerine tam aksine esnafımızın ticari faaliyetlerini artıran, onlara kolaylık sağlayan bir zabıta kuruluşu olacağız. Bu anlayışla görev yapacağız. Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.