Vali Bektaş: “Mosb Ülke Kalkınmasında Önemli Rol Oynuyor”

13 Ağustos 2014 Çarşamba, 10:03

Manisa Soma Karadenizliler Derneği Başkanı Abdullah Ekşi, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ekşi, Zonguldak doğumlu olan, ilk ve orta öğrenimi Trabzon Tonya’da, liseyi Trabzon’da tamamlayan Vali Bektaş’ın Manisa’da görev yapmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Ekşi, Karadenizlilerin ülkemizin hemen her yerinde olduğunu belirterek dernek çatısı altında faaliyetlerde bulunduklarını ve Karadeniz kültürünün yaşatıldığını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Bektaş da, başkan ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

İndesit Company Manisa Fabrika Müdürü Ziyareti
İndesit Fabrika Müdürü Pietro Alba İnsan Kaynakları Müdürü Atilla Saman ile birlikte Vali Bektaş’ı ziyaret ederek Manisa’daki görevinin hayırlı olmasını diledi. Fabrikanın faaliyetleri hakkında Vali Bektaş’a bilgi veren Alba, Indesit Company Manisa Fabrikasında No-Frost, tek ve çift kapılı buzdolapları, yatay ve dikey derin dondurucular üretildiğini söyledi. Indesit Company Manisa Fabrikasının Avrupa ülkelerinin dışında Orta Doğu ve Orta Asya ülkeleri için de bir ihracat üssü konumunda olduğunu ifade eden Alba, binin üzerinde kişiye istihdam sağlandığını bildirdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Bektaş da Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) nin yerli ve yabancı birçok firmaya ev sahipliği yaptığını söyledi. Vali Bektaş, yerli ve yabancı yatırımcıların takdirini kazanan MOSB’nin yeni yatırımlarla ülkemiz kalkınmasında ve istihdamında önemli rol oynadığını görmekten mutlu olduklarını kaydetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.