TKDK’dan Manisa’ya 14.2 Milyon TL’lik Yatırım

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 11:59

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörlüğü tarafından toplam yatırım tutarı 14.2 Milyon TL olan 12 adet projenin sahipleri ile sözleşme imzalandı.

Sözleşmesi imzalanan 12 projenin 9’u kanatlı eti üretimine yönelik yatırımlar iken 2’si et üreten tarımsal işletmeler ve 1’i de kırsal turizm projesi olup, söz konusu 12 projenin tamamlanması ile faydalanıcılara yaklaşık 7 Milyon TL hibe verilecektir.

TKDK Manisa İl Koordinatörü Atila BAŞAY yaptığı açıklamada; Manisa’da TKDK destekli ilk kırsal turizm projesinin, sözleşmesi imzalanan projeler içerisinde yer aldığını ve yapılacak 1.6 Milyon TL’lik bu yatırıma yaklaşık 579 bin TL hibe verileceğini bildirdi. BAŞAY, bu projenin Manisa’da hayata geçirilmesi ile potansiyel yatırımcılara iyi bir örnek teşkil edeceğini, ayrıca vatandaşların özellikle kırsal turizm yatırımlarına olan ilgilerinin artmasına katkı sağlayacağını belirtti. TKDK İl Koordinatörü BAŞAY, Kurum olarak 10 farklı alt tedbirde yatırım imkanı sunduklarını belirterek, yaklaşan 13. Çağrı Döneminde Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi gibi farklı yatırım alanlarından gelen projelerin sayısında artış beklediklerini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir