Şehzadeler’ de işbirliği meslek sahibi yapacak

18 Ekim 2016 Salı, 18:27

Şehzadeler Belediyesi ve halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği boyacılık kursuna katılan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.
Şehzadeler Belediyesi ve Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi tarafından Meslek edindirme kursları çerçevesinde düzenlenen boyacılık Kursuna katılan 15 kursiyer düzenlenen törenle kurs bitirme sertifikalarını aldı. Sertifika töreninin ardından Şehzadeler Belediyesi tarafından yapılan kafeteryanın açılışı yapıldı. Şehzadeler Halk Eğitim Merkezin’ de düzenlenen törene Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ve kursiyerler katıldı. Halk Eğitim Merkezi olarak, Şehzadeler Belediyesinin büyük desteklerini gördüklerini ifade eden Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca “Şehzadeler Halk Eğitim Müdürlüğü olarak, Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile iş birliği ile Sayın Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’ in destekleriyle de açmış olduğumuz meslek edindirme kurslarında, yaz aylarından beri devam eden kurslarımızı tamamlamış durumdayız. Bugün aynı zamanda Şehzadeler Belediyemizin vermiş olduğu 50 bin liralık destekle yapılan kafeteryamızın açılışını gerçekleştirdik. Halk Eğitim Merkezimize vermiş olduğu destekler nedeni ile Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da ortak açacağımız kursların devam edeceğine inanıyorum” dedi.
Şehzadeler Belediyesi olarak, Şehzadeler’ de yaşayan vatandaşların meslek edindirme kurslarından faydalanması için Halk Eğitim Merkezi ile ortak çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler Belediyesi adına eğitime desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen değerli Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Halk Eğitim Merkezini önemsiyoruz. Şehzadeler’ de yaşayan her yaştan vatandaşımızın en iyi şekilde eğitim almaları, her dalda meslek sahibi olabilmeleri açısından müşterek birçok kurs düzenliyoruz. Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yazın açmış olduğumuz boyacılık kursunda Belediye olarak kursiyerlerimizin boyasını biz aldık, kursa gelenler uygulamasını da Halk Eğitim Merkezi binasında yaparak öğrenme fırsatı buldular. Halk Eğitim Merkezinin boyama işin de yine kursiyerlerimiz tamamlamış oldular. 560 saat süren boyacılık kurslarına katılan 15 kursiyerimiz bugün sertifikalarını aldılar. İnşallah bundan sonra da her kesimin yaygın eğitim ve öğretime ulaşmasını sağlamak için elimizden geldiğince çaba ve gayret sarf edeceğiz. Yaptığımız hizmetlerimiz tüm hemşerilerimiz için hayırlı olsun” dedi.

“Şehzadeler’de iş birliği devam edecek”
Meslek edindirme kursuna katılan 15 kursiyere yen bir iş kapısının açıldığını ifade eden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu “Şehzadeler İlçemizde Meslek edindirme kurslarımız devam ediyor. Bu bağlamda Şehzadeler Belediyemiz ile başlattığımız boyacılık kursumuz 560 saatlik eğitimin ardından tamamlandı bugün 15 kursiyerimize belgelerini verdik. İnşallah bu kurslarda almış oldukları eğitim sayesinde bir iş yapacaklar ve bu iş sayesinde kazançlarını sağlayacaklar. Bu tür eğitim çalışmalarımızda bizlere her zaman destek olan değerli Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’ e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Şehzadeler Belediyesi, Halk Eğitim Merkezimizin üst katında bulunan kafeteryanın yapımına da büyük destekler vermiştir. Halk Eğitim Merkezine gelen vatandaşlarımızın rahatça vakit geçirebilecekleri güzel bir mekan oldu. Yaklaşık 50 bin liralık bir bütçe ile yapılan kafeteryamızın da hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Şehzadeler Belediyesinin yaptırmış olduğu kafeteryanın açılışı yapılarak boyacılık kursuna katılan 15 kursiyere kurs bitirme belgeleri takdim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir