Şehzadeler Belediyesi Kilitli Parke ve Bordür taşı üretecek

09 Haziran 2014 Pazartesi, 19:28

Sancaklıbozköy Mahallesinde bir süredir kullanılmayan bordür taşı üretim tesisinde incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, tesisin Şehzadeler Belediyesi Parke Taşı ve Bordür Üretim Tesisi olarak yeniden hizmet vereceğini söyledi. Şehzadeler ilçesinin bordür taşı ihtiyaçlarını bu tesisten karşılayacaklarını ifade eden Çelik, ihtiyaç fazlası üretimden elde edilen parke taşı ve bordürlerin Ege bölgesi belediyelerine satılacağını söyledi.

“PARKE TAŞI ÜRETİP EGE BÖLGESİNE SATACAĞIZ”
Birim müdürleri ve Belediye Başkan yardımcıları ile Sancaklıbozköy mahallesinde bulunana Parke taşı üretim merkezinde incelemelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik bir süredir kullanılmayan üretim tesisinin en kısa sürede üretime geçeceğini ifade etti. Üretilen bordür ve taşların Şehzadeler ilçesinin belediye çalışmalarında kullanılacağını ifade eden Başkan Çelik ”Sancaklıbozköy belde belediyemizin kapanması nedeniyle bir süredir üretim yapılmayan bu tesisimizi yeniden işler hale getirerek, hem ilçemizin ihtiyaçlarını karşılayacak, hem de Ege Bölgesindeki belediyelere de ürettiğimiz bu ürünleri satarak Belediyemize bir gelir sağlayacağız.”dedi.
“TESİS İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYAK”
Birçok ölçü de üretim yapma kapasitesine sahip olan tesiste 6’lık ve 8’lik kilitli parke üretiminin yanı sıra, 50’lik, 60’lık ve 75’lik bordür taşı ve kilitli parke taşı üretimi yapacaklarını belirten Başkan Çelik “Üretim tesisimizde bulunan makinelerin bakımlarının ve kontrollerinin yapılmasını hemen ardından eksiklikleri giderilerek tesisimiz hizmet verecek hale gelecektir. Tesisimizin faaliyete geçmesiyle birlikte istihdama da katkı sağlamış olacağız. Tam kapasite ile çalışacak olan bu tesisimizde günde ortalama 400 metrekare kilitli parke taşı üretimi gerçekleştirebileceğiz” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.