MTSO’YA YENİ BİNA YENİ LOGO

11 Nisan 2014 Cuma, 18:23

MANİSA Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) yapımı tamamlanan yeni hizmet binasına yeni logo ile girmek için harekete geçti. MTSO Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun “Yeni binaya yeni logo” sloganıyla 5 bin lira Ödüllü logo tasarım yarışması düzenlediklerini söyledi.

MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yeni imaj değişikliği ile ilgili bilgi verdi. 30 mart’taki yernel seçimlerin ardından Manisa’nın büyükşehir statüsüne kavuştuğunu belirten Coşkun, bu çerçevede değişmelerin ve gelişmelerin peş peşe yaşanacağını kaydetti. Gelişen Manisa’ya MTSO olarak katkıda bulunmak istediklerini ifade eden Coşkun, büyükşehre yakışır yeni hizmet binası yaptıklarını söyledi. Yeni binanın Manisa’ya prestij kazandıracağını vurgulayan Coşkun, bu ayın sonunda yeni hizmet binasında geçeceklerini duyurdu. Yeni hizmet binasıyla birlikte bir takım imaj değişiklikleri de planladıklarını belirten Coşkun, bunlardan en önemlisinin logoyu değiştirmek olduğunu dile getirdi. “Yeni binaya yeni logo” sloganıyla yola çıktıklarını ve ödüllü logo tasarım yarışması düzenleyeceklerini ifade eden Coşkun, “Kendi çapımızda bir takım çalışmalar yaptık. Ancak istediğimiz sonucu elde edemedik. Daha geniş kapsamlı bir çalışma yapılım düşüncesiyle genel katılama açık ödüllü logo yarışması düzenliyoruz” diye konuştu.

KÖKLÜ GEÇMİŞE YAKIŞAN LOGO ARANIYOR

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın köklü bir geçmişe sahip olduğunu dile getiren Coşkun, 111 yıllık kurumu yansıtacak yeni bir logo çalışması içine girdiklerini ifade edip, “Yarışmada odamızın kimliğini, odamızın amacını aynı zamanda Manisa’nın değerlerini en iyi şekilde ifade edebilecek ve kurumumuzun kuruluş tarihinin ismini taşıyan tasarımların yarışmaya katılmasını bekliyoruz” dedi.

“5 BİN TL PARA ÖDÜLÜ”

Başvurulan eserlerin Celal Bayar Üniversitesi, Ege, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi’nden akademisyenlerin oluşturacağı jüri tarafından değerlendirileceğini kaydeden Coşkun, birinci olan logo tasarımının 5 Haziran tarihinde açıklanacağı ve sahibine 5 bin lira para ödülü verileceğini bildirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.