MTSO ANKARA TOOB GENEL KURULUNDA

22 Mayıs 2014 Perşembe, 13:49

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOPBB) 70. Mali Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Soma ‘da yaşanan felaket için yapılan saygı duruşuyla başlayan Genel Kurul’da konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, özel sektörün gelecekten umutlu olduğunu ifade ederken, yeni bir büyüme modeli ve yeni yapısal reformlara ihtiyaç olduğunu söyledi. ​

Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (ETÜ) gerçekleştirilen TOBB 70. Genel Kurulu’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, bakanlar, delegeler ve misafirler katıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Genel Kurul konuşmasına Soma’da yaşanan felaket nedeniyle duyduğu acıyı ifade ederek başladı. Soma’da hayatını kaybeden işçilerin aileleri için başlattıkları yardım kampanyasını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, bütün iş dünyasını bir kez daha destek olmaya çağırdı.

Geride bıraktığımız 2013 yılına bakıldığında özel sektör olarak, gelecek için umut veren bir tablo gördüklerini belirten Hisarcıklıoğlu,”Hayalleri hep birlikte gerçek yapacağız” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

MANİSA HEYETİ GENEL KURULDA YERİNİ ALDI

Manisa  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TOBB Delegesi Yaşar Coşkun, Manisa TSO Meclis Başkanı Hayati Dolman, Manisa TSO TOBB Delegeleri; Necdet Özgürler, Ahmet İgan, Ümit Türek, Atilla Altuntaş, Tevfik Aslaner,  Hüseyin Hasacar, Cüneyt Çatalcalı, Manisa TSO Genel Sekreteri Tamer Balatlı ve Manisa TSO Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Yılmaz 70. Mali Genel Kurulda yer alarak, Manisa TSO’yu temsil eden isimler oldular.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir