Michelin CrossClimate İle Yollar Daha Güvenli

18 Ağustos 2017 Cuma, 04:23

Düzenli olarak araç kullanıyorsanız lastiklerinizin bakımına gereken özeni göstermelisiniz. Ayrıca yaz ve kış aylarında aracınıza uygun lastik modeli seçmelisiniz. Bu sayede yol güvenliğini sağlayabilir ve konforlu bir sürüş sağlayabilirsiniz. Lastik modelleri arasında yer alan ve özellikleri ile en çok tercih edilen seçenek Michelin CrossClimate+ adını sıkça duyduğumuz bir lastik modeli. Michelin CrossClimate’yi bu kadar özel yapan nedir isterseniz hep birlikte detaylara inelim.

 

Michelin CrossClimate+ frenleme konusundaki başarısı ile ön planda yer almaktadır. Her türlü hava koşullarında size yardımcı olacak olan bu lastik modeli size maksimum hareket özgürlüğü de tanıyacaktır. Kuru zeminde frenleme özelliği ile yüksek performans sergilemektedir. Ayrıca ıslak zeminde de mükemmel bir yol tutuş özelliği bulunmaktadır. En önemli özelliği ise kışın kara saplanmamasıdır. Bu sayede güvenilir bir şekilde sürüş keyfi yaşayabilirsiniz.

 

Teknik Özellikleri Nelerdir

 

Michelin CrossClimate+ lastik modelini diğerlerinden ayıran bir özellik bulunmaktadır. A derecelendirmesini almıştır. Lastik bileşenlerinde akıllı sistem bulunmaktadır. Buda yola tutunma özelliğini arttırmakta ve kullanıcıyı yormamaktadır. Sırt deseni kombinasyonu V olarak tasarlanmıştır. Bu özellik sayesinde diğer lastik grubundan %25 daha uzun ömürlüdür. İlk kullanmaya başladığınız andan itibaren son kilometreye kadar yüksek performans alabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Michelin lastik fiyatları kullanıcılara ödeme kolaylığı ile birlikte sunulmaktadır. Sizde aracınızda konfor arıyorsanız mutlaka teknik özellikleri gelişmiş olan bu modeli tercih etmelisiniz. Bu sayede sağlıklı bir kullanım sağlayabilirsiniz.

 

Her Türlü Hava Koşulunda Yenilikçi Bileşim

 

Hava sıcaklıklarından etkilenmeden yola tutunma özelliği sayesinde kullanıcısını olumlu olarak etkileyen bu model yollardaki darbelerden de etkilenmez. Sert ve kronik sırt blokları özel olarak yerleştirilmiştir. Bu sayede kuru zeminde fren performansını maksimum seviyelere çıkartır. Tüm bu özelikler test edilerek denenmiştir. Karlı yollarda lastik aşındığında yeni kanalların oluşmasına neden olur. Bu özellik sayesinde herhangi bir kayma olmadan yol alabilirsiniz. Michelin CrossClimate+ lastiğinin en önemli özelliği budur. Bunun için karlı havalarda güven içerisinde kullanım sağlayabilirsiniz. Michelin lastik fiyatları genişlik ve yüksekliğe göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Kaynak: Michelin Yetkili Bayii – Polat Oto

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir