MERKEZ EFENDİ DEVLET HASTANESİ’NİN İHALESİ 22 OCAK’TA

02 Ocak 2015 Cuma, 17:08

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nin ihalesinin, 22 Ocak 2015 tarihinde yapılacağını bildirdi.
AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci ile birlikte Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi Yöneticisi Abdullah Korkut Kafesçiler’i ziyaret etti. Yurttaş ziyarette, Manisa’ya yapımı planlanan 400 yataklı Merkez Efendi Devlet Hastanesi hakkında bilgi verdi. Hastanenin ihalesinin 22 Ocak 2015 tarihinde yapılacağını ifade eden Yurttaş, “Manisa şehri deprem bölgesi olduğu için, bütün binalar yıkılsa bile hastane binasının yıkılmayacağı bir bina olması gerekiyor. Onun için 560 yataklı kamu ortaklı hastanesinin yapımı için bir süre daha beklemek zorundayız. Bunu dikkate alarak sayın sağlık bakanımızdan Merkez Efendi Devlet Hastanesi bünyesinde yapılacak olan 400 yataklı hastanenin ihalesinin öne alınması talebinde bulunduk. Sağolsun bakanımız gerekli talimatları verdi ve 400 yataklı hastanesinin ihale tarihini belirlediler. Hastane ihalesi 22 Ocak 2015 tarihinde yapılacak” dedi.
Yapılacak olan hastanenin ayrıntılarını da paylaşan Yurttaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yapılacak olan devlet hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından genel bütçe kaynaklarından yapılacak olan hastane 6 bloktan oluşacak ve 68 bin 277 metrekare kapalı alana sahip olacak. Helikopter pisti ve bin 200 araçlık otoparkı bulunacaktır. Bu hastanenin bünyesinde Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi, Yanık Merkezi, Tüp Bebek Merkezi, Acil Servis ve diğer üniteler, 80 adet tek kişilik, 160 adet çift kişilik oda, 105 adet poliklinik oda, 17 adet diyaliz yatağı, 10 adet görüntüleme odası, 41 adet yoğun bakım yatağı ve Ketem Ünitesi bulunacaktır. Bu hastane ile özelde bulunan ve kamuda bulunmayan birçok hizmeti kamu hizmeti olarak sunulacak. Manisa’nın büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan hastanenin halkımıza ve sağlık camiasına hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir