MEMURLAR BORDRO YAKTI

14 Nisan 2014 Pazartesi, 15:30

KESK Manisa Şubeler Platformu’na bağlı sendikaların üyesi kamu çalışanları, ekonomik ve sosyal sorunların ağırlaştığını gerekçesiyle bordro yakma eylemi yaptı.

KESK Manisa Şubeler Platformu’na bağlı sendikaların başkanları ve üyeleri Manolya Meydanı’nda bir araya geldi. Her geçen gün ekonomik şartların ve sosyal sorunların ağırlaştığını ifade eden yaklaşık 30 kişi, bordrolarını yaktı. KESK Manisa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Manisa Şube Sekreteri Zeynel Kaplan, AK Parti iktidarının kamu çalışanın sorunlarına sessiz kalmaya devam ettiğini söyledi. Kaplan, şöyle dedi:

“Bordrolarımızı yoksulluğa, sömürüye meydan okuduğumuzu, insanca yaşam hakkımız için kazanana dek mücadelemizi büyütmeye kararlı olduğumuzu göstermek için yakıyoruz. Kamu emekçileri, iradesi yok sayılarak iktidarın beklentilerine uygun biçimde yandaş konfederasyon tarafından imzalanan ‘Satış Sözleşmesi’nin ürünü olan bordroları reddetmektedir. AKP ve yandaş sendikası, kamu emekçilerini sadaka ile kandıramayacağını anlamalıdır.”

Kamu emekçilerinin ekonomik şartları ile sosyal hakları düzelene kadar meydanlarda eylem yapmaya devam edeceklerini belirten Kaplan, şöyle konuştu:

“AKP’nin zulüm, sömürü ve talan düzenine karşı eşitlik, özgürlük, barış, adalet ve insanca bir yaşam taleplerimizle işyerlerinde, sokaklarda, hayatın her alanında tüm baskılara ve zorbalıklara rağmen inadına sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Herkese güvenceli iş, onurlu yaşam ve insanca ücret için meydanlarda sesimi yükselteceğiz.”

Basın açıklamasının ardından sendika üyeleri, ‘Sadaka değil, toplu sözleşme’ sloganları attıktan sonra ellerindeki maaş bordrolarını yaktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir