Son Dakika
23 Şubat 2018 Cuma

Manisa Schneider fabrikasında işçiler grev başlattı

28 Aralık 2016 Çarşamba, 02:50

EMİS’le Birleşik Metal-İş arasında süren TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine fabrikalara grev kararı asıldı

Elektromekanik Metal İşverenleri Sendikası (EMİS) ile Birleşik Metal-İş Sendikası arasında süren sözleşme görüşmelerinin tıkanması üzerine alınan grev kararı dün (26 Aralık) fabrikalara asıldı.

Patronların düşük zam dayatmasından vazgeçmemesi halinde işçiler 20 Ocak’ta greve çıkacak. Sözleşme General Elektrik, ABB Elektrik, Schneider Elektrik ve Schneider Enerji’ye bağlı 26 işyerinde çalışan 2 bin 200 işçiyi kapsıyor.

Evrensel’de yer alan habere göre grev kararı Manisa Schneider fabrikasına sabah saatlerinde Birleşik Metal-İş İzmir Şube yöneticileri ve temsilciler tarafından asıldı. Burada yapılan açıklamada EMİS’in düşük zam dayatmasından vazgeçmemesi halinde 20 Ocak’ta greve çıkılacağı duyuruldu.

Gebze’de bulunan General Elektrik’te vardiyaların birleştiği saat 16.00’da fabrika içinde yürüyüş yapıldı. Sendika genel merkez ve şube yöneticilerinin de katıldığı yürüyüşün ardından yapılan açıklamada, patronlara 20 Ocak’a kadar süre tanındığı, bu süreye kadar taleplerin karşılanmaması halinde greve çıkılacağı duyuruldu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir