Manisa Marka Üretemiyor

08 Ağustos 2014 Cuma, 11:14

TÜM Sanayici ve İş Adamları Derneği Manisa Şubesi’nin yeni başkanı İrfan Dinçer, Manisa sanayisinin en büyük eksiğinin marka yaratamamak olduğunu belirterek, “Manisa insanı çok agresif, çalışkan değil. Marka üretme konusunda zayıfız. Manisa’nın en büyük eksiği kendi içinden marka çıkarama. Bu kabuğu kırmak istiyoruz” dedi.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Manisa Şubesi Başkanı Sezgin Akduman görevi İrfan Dinçer’e devretti. Yeni Başkan İrfan Dinçer, yönetim kurulunu tanıtarak, Manisa ekonomisine katkı sağlamak için yola çıktıklarını ifade etti. Dinçer, en büyük hedeflerinin kentteki firmaların yurtdışına açılmalarını sağlamak olduğunu belirterek, Ortadoğu’nun kendileri için iyi bir pazar olduğunu dile getirdi. Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin yıllardır devam ettiğini ve son günlerdeki gelişmelerin ihracatlarını etkilemediğini kaydeden Dinçer, “Ortadoğu her zaman karışık bir bölgeydi. Buranın ekonomisi ticareti her zaman canlıdır. Suriye’de bir taraftan insanlar ölürken öbür taraftan harıl harıl ticaret yapılıyor. Ortadoğu her zaman Türkiye için en iyi pazarlardan biri oldu. Ortadoğu pazarını çıkarırsanız bizim için geriye bir şey kalmaz” dedi.

Manisa’nın en büyük eksiğinin marka yaratamamak olduğunu açıklayan Dinçer, Manisa Organize Sanayisi’nin dışarıya bağımlı olduğunu ve çok az sayıda Manisa firması olduğunu iddia etti. Dinçer, “Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmalar Manisa merkezli değil. Dışarıdan gelen firmaların Manisa’ya faydası olmadığını görüyoruz. Manisa’da üretim yapan firmaların vergileri Manisa’da verilse başka bir şeye ihtiyacımız olmaz. Manisa sanayisi dışarıya bağlı bir yer. Manisa insanı çok agresif, çalışkan değil. Marka üretme konusunda zayıfız. Manisa’nın en büyük eksiği kendi içinden marka çıkaramamak oldu. Biz bu kabuğu kırmak istiyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir