İş-kur ile kurs açacaklar

01 Kasım 2017 Çarşamba, 14:40

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Kurs Eğitmeni Serpil Bingöl, Manisa Bezi kurslarıyla ilgili bilgi verdi. Kurslara yoğun bir talep olduğunu belirten Bingöl, Kasım ayında İŞKUR ile bir kurs programlarının olacağını söyledi.

Kasım ayında İŞKUR ile bir kursa hazırlanan Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi, Manisa Bezi kurslarına ilginin yoğun olduğunu belirtti. Şu an 75 kursiyerin kurslara başvuruda bulunduğunu belirten Türk Kadınar Konseyi Manisa Şubesi, Manisa Bezi’ne olan ilginin de kendilerini memnun ettiğinibelirtti.

YAKLAŞIK 400 KADIN KURS ALDI

Manisa Bezi’yle ilgili yaptıkları çalışmalara  dair bilgi veren Bingöl, “Kurslarımız çok güzel gidiyor. Yoğun bir talep var. Kasım ayı içerisinde İŞKUR ile bir kursumuz olacak. Daha önceden de böyle kurslarımız vardı. Şu anda 75 kursiyer var. 25 kişi Manisa Merkez, 25 kişi Karaağaçlı’da, 25 kişi de Hacıhaliller’den katılacak. Bugüne kadar Bin Kadın İstihdam Projesi kapsamında 350-400 kadın kurs aldı. Kursiyerlerden bazıları da kendi işyerlerini açtı” dedi.

MANİSA BEZİ’NE TALEP GÜZEL

Manisa Bezi’nin artık il genelinde tanındığı da sözlerine ekleyen Bingöl, “İnsanlar Manisa Bezi’ni dünyanın neresine giderse gitsinler hediye olarak alıyorlar. Artı olarak bazı kamu kurumları dışardan gelen misafirlerine hediye olarak alıyorlar. Manisa Bezi’ne tarihi bir gelenek olduğu için ilgi güzel. Bayanlar hem meslek ediniyorlar hem de keyifli bir iş. Alışveriş anlamında da satışlar güzel. Mesir dünyanın her yerinde satılabiliyor ama Manisa Bezi sadece Manisa’da satılıyor. Hani o yüzden talep çok güzel” ifadelerini kullandı.

 

HABER-Yusuf ÖZDEN-

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir