Son Dakika
16 Ocak 2018 Salı

Hayırseverden çocuklara ayakkabı

21 Kasım 2016 Pazartesi, 14:25

MANİSALI hayırsever işadamı, Sipil Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bayraktar, büyükşehir yasasıyla köy iken mahalle olan doğduğu Yunt Dağı’ndaki Pelitalan’da, bir ilkokulda okuyan 222 öğrenciye, bu yıl da ayakkabı dağıttı.

Makine Mühendisleri Odası Manisa Temsilcisi de olan Sipil Gurup Yönetim Kurulu Başkanı, hayırsever işadamı Hakkı Bayraktar’ın hediye ettiği ayakkabılar için Pelitalan İlköğretim Okulu’nda etkinlik düzenlendi. Ayakkabı dağıtımı, bu yıl 19’uncu kez gerçekleşti. Program, Bayraktar ailesine teşekkür etmek için Pelitalan İlköğretim Okulu’ndan mezun olan ve şimdi üniversitede okuyan öğrencilerin hazırladıkları videoların gösterimiyle başladı. Ardından kardeş okul Manisa Fatih Anadolu Lisesi’nden 2 öğrenci keman ve klarnet dinletisi sundu. İlkokul Müdürü Sevki Öztürk, okulda görev yaptığı yıldan itibaren bu dayanışmaya tanık olmanın katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, Bayraktar ailesine teşekkür etti.

Hayırsever işadamı Hakkı Bayraktar ise kendisi çocukken okula giderken ayaklarının çok üşüdüğünü, bu yüzden çocukların üşümemesi için ayakkabı dağıttığını belirterek konuşmasına başladı. Bayraktar çocuklardan ileride iyi birer meslek sahibi olmaları için hayallerinden vazgeçmemeleri konusunda söz aldı. Her birinin okuması gerektiğini ve her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Ardından Sipil Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuran Bayraktar söz aldı. Nuran Bayraktar, “Her yıl bu etkinliği bir önceki yıldan daha heyecanla ve daha keyifle yapıyoruz. Sizler bizleri beklediğiniz sürece biz her zaman sizin yanınızdayız. Hepinizi çok seviyoruz ve ileride hepinizin başarılı birer birey olmanızı canı gönülden istiyoruz” dedi. Ayakkabıların yanında İç Mimar Banan İşeri Akosman tarafından her çocuk için yaptırılan montlar ile Avukat Ayşe Eroğlu tarafından alınan çoraplar da dağıtıldı. Ayrıca yine diğer misafirlerce kalem ve bisküvi dağıtımı yapıldı.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir