ÇİFTÇİYE HİBE DESTEKLİ 54 TRAKTÖR

27 Eylül 2014 Cumartesi, 10:40

TARIM ve Kırsal Kalkınma Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörlüğü, Avrupa Birliği destekli fonlardan yararlanarak proje üreten çiftçiye yüzde 50 hibe destekle traktör dağıttı. Çiftçiler 54 traktörün dağıtıldığı törende destekle traktörlerine kavuşmanın mutluğunu yaşadı.

TKDK Manisa İl Koordinatörlüğü’nün kırsalda faaliyet gösteren çiftçilere desteği devam etti. Bu kapsamda 12. Çağrı döneminde aldığı projeleri incelemelerinin ardından onayı verilen traktörlerin teslimini yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar merkezinde yapılan traktör teslim törenine Vali Yardımcısı Mehmet Yüce, Ak Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, Hüseyin Tanrıverdi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, TKDK Manisa İl Koordinatörü Atilla Başay, İş Kur Manisa İl Müdürü Yüksel Uçar ve çiftçiler katıldı. TKDK Manisa İl Koordinatörü Atilla Başay, kentin tarımsal potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, bu potansiyelin yatırıma dönüşmesi için teşvik verdiklerini ifade etti. Bugüne kadar 223 traktör için hibe desteği verildiğini dile getiren Başay, çiftçilere 7 milyon 150 bin liralık destek sağladıklarını söyledi. Başay, “Bu hibe tutarının 3 milyon 800 bin liralık kısmının ödemesi yapılmış, kalan 3 milyon 350 bin liralık kısmı yılbaşına kadar ödenecek. Yaklaşan 13’ncü çağrı döneminde tüm yatırımcıları IPARD fonlarını kullanarak Manisa’ya yatırım yapmaya, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaya davet ediyorum” dedi.

MANİSA’YA 119 MİLYONLUK YATIRIM KAZANDIRILACAK

İmzalanan projeler karşısında Manisa’ya kazandırılacak yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başay, “Sözleşme aşamasında olan 31 projenin toplum tutarı 49 milyon lira olacak. Bu projelerin tamamlanmasıyla 24,5 milyon lirayı bulan destek vermeyi öngörüyoruz. Toplamda 295 proje ile şehrimize 119 milyon liralık bir yatırım kazandırılmış olacaktır” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından üreticilere traktörlerinin anahtarları teslim edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir