BUZAĞI DESTEKLEMELERİ ÜRETİCİLERİN HESABINA YATIRILDI

02 Haziran 2014 Pazartesi, 17:54

Manisa Süt Üreticileri Birliği adına Veteriner Hekim Ulvi Murat Tunca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında buzağı desteklemelerinin üreticilerin hesaplarına 30 Mayıs 2014 tarihi itibariyle yatırıldığını söyledi.

Tunca konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kanuni kesintiler yapıldıktan sonra net destekleme tutarları üyelerimizin şahsi hesaplarına yatırılmıştır, 30 Mayıs tarihi itibariyle hak edişi olan üyelerimiz hesaplarından yatan desteklemeleri çekebilirler” dedi.

Hayvan yetiştiricilerin desteklemelerden yararlanabilmeleri için dikkatli olmaları gereken konuların üzerinde hassasiyetle durmalarını isteyen Tunca, “14 aylık ve üzeri sığırlarına aynı ırktan suni tohumlama yaptıran yetiştiricilerimiz, uygulayıcı veteriner hekimden mutlaka suni tohumlama belgesi talep etmelidir. Suni tohumlamadan doğan buzağıların küpelenmesi işlemleri de doğumdan sonra 20 gün içerisinde yapılmalıdır. Yetiştiricilerimiz hem sağlık açıksından, hem de destekleme açısından kesinlikle brucella aşılarını yaptırmalıdırlar” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir