Birlik Başkanı Tunca’dan buzağı desteği açıklaması

06 Kasım 2016 Pazar, 13:04

Manisa Süt Üreticileri Birlik Başkanı Veteriner Hekim Ulvi Murat Tunca, buzağı desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin başvurularını biran önce yapmaları gerektiği uyarısında bulundu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın hayvan varlığını geliştirmek amacıyla 2016 yılı doğumlu her buzağıya destek verileceğini ifade eden Birlik Başkan Tunca “Destekleme ödemeleri buzağıların doğduğu işletme numarası üzerinden yapılıyor. Doğan buzağılarınızı küpeleterek, Türkvet ve e-ıslaha kaydedilmiş olması ve programlı aşılarının tamamlanmış olması şartı aranıyor. Eğer üreticilerimiz bu altın kural şartlarını yerine getiriyorsa, buzağı desteğinden faydalanabiliyor” dedi.
2016 yılında yapılacak olan buzağı desteklemeleri hakkında da bilgiler veren Birlik Başkanı Tunca, 4 ay ve üzeri buzağılar için 350 TL, soy kütüğüne kayıtlı olanlar için 500 TL, döl kontrolü kapsamındakiler için ilave 50 TL, destekleme yapılacağını sözlerine ekledi.
Birlik Başkanı Tunca, buzağı desteğinden faydalanmak isteyen üreticilerin, üyesi olduğu yetiştirici birliklerine biran önce dilekçe ile başvuruda bulunmasını istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir