YARIM ASIR SONRA BULUŞTULAR

13 Mayıs 2014 Salı, 13:18

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’ndeki Misak-ı Milli İlkokulu’nun 5-A sınıfından 50 yıl önce mezun olanlar bir davette biraraya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, 50 yıl önceki sınıf arkadaşları ile bir araya gelip kucaklaşırken, 51’inci yılda bu buluşmayı tekrarlamanın sözünü verdi.

Akhisar Misak-ı Milli İlkokulu’ndan mezun olan Füzun Aloğlu eşi İshak aloğlu ile birlikte, ilkokul arkadaşlarını bir arada görmek için Akhisar Tütün Oteli’nde bir buluşma düzenledi. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden yemekte, kendilerini tek tek tanıtan sınıf arkadaşları, yaşantılarını anlattı. Eski günleri anan sınıf arkadaşları oynadıkları oyunları hatırladı. Aynı okuldan mezun olanlar arasında yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün da eski arkadaşlarını görmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Füzun Aloğlu, davete katılanlara üzerinde Misak-ı Milli İlkokulu 5-A sınıfı 1963 mezunları yazılı kalemler ile özel olarak hazırlanan flamalar hediye etti. Yıllar sonra biraraya gelen mezunlar 50 yıl önce okulun bahçesinde çevirdikleri topaçlarla döndürme yarışı yaptılar. 5 yıl önce de benzer bir etkinlik gerçekleştirdiğini hatırlatarak sınıf arkadaşlarının toplu resimlerini Hürriyet Gazetesi’ne verdiğini söyleyen Füsun Aloğlu, “Çok mutluyum. İçimde biraz burukluk var. 5 yıl önce çok daha fazla arkadaşım ile birlikteydim. İnşallah gelecek yıl daha kalabalık oluruz ve bu heyecanı tekrar yaşarız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.