Son Dakika
23 Şubat 2018 Cuma

Yabancı öğrenciler Turgutlu’da inceleme gezisi yaptı

30 Mart 2017 Perşembe, 14:36

Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri inceleme gezilerine Turgutlu ilçesiyle devam etti. Özellikle çekirdeksiz üzüm üretiminde önemli bir yere sahip olan ilçede fabrikaları gezen komisyon üyeleri ve yabancı misafir öğrenciler, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası‘nı da ziyaret etti.
Yunusemre Belediyesi Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri, belediye ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) işbirliğiyle kurulan Yunusemre Kent Akademisi (YUKA) üyeleriyle birlikte Turgutlu’daki fabrikalarda incelemelerde bulundu. Geziye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı İdris Avşar, Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyesi Gültekin Aşçı, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ve MCBÜ’de okuyan 30’a yakın yabancı misafir öğrenci katıldı.
İlk olarak Turgutlu’nun Orka Tarım kuru üzüm işletmesini gezen heyet, üzüm ihracaatı ile ilgili bilgi aldı. İncelemenin ardından, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Gezinin son bölümünde Seramiksan fabrikasını gezen yabancı öğrenciler çalışmaları yerinde görme fırsatı buldu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir