TÜRKİYE BİRİNCİSİ MANİSA’DAN

01 Mayıs 2014 Perşembe, 14:34

Manisa’nın Kula ilçesinde elde ettiği derecelerle Kula’nın göğsünü kabartan Özel Ufuk Koleji’nden 8.sınıf öğrencilerinden Beyza Topbaşoğlu, Merkezi Ortak Yazılılarında 6 dersten 120 soruyu doğru cevaplayarak ilçe tarihinde ilk defa Türkiye birinciliği elde etmiş oldu.
Kula için Türkiye’yle yarıştıklarını kaydeden Özel Ufuk Ortaokulu Müdürü Sosyal Tokuç şunları söyledi: “Gelenekselleşen başarılarımıza Türkiye birinciliğini de eklemenin gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimiz, geçmişte kazanılan başarıların tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtladılar. Başarıya ulaşmak için öğrencilere iyi rehberlik yapan kadrolara ihtiyaç var. Bizler eğitimin merkezine sevgi ve özveriyi yerleştirip, teknolojinin bütün imkânlarını da kullanarak öğrencileri hayata daha donanımlı hazırlamaya çalışıyoruz. Başarıda şüphesiz disiplinli ve sistemli çalışmanın yanında öğrenci öğretmen-aile diyalogunun payı çok büyük. Özel Ufuk Koleji öğretmenleri, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre titiz çalışmalar yaparak, bu başarıları ortaya koymuşlardır. Öğrencileri doğru kaynaklarla, doğru ve verimli çalışmalarla desteklemişlerdir. Başarıda emeği geçen okul öğretmenlerine, öğrenci ve velilere teşekkür ediyorum. Ayrıca 3 öğrencimiz 119, 7 öğrencimiz 118, 2 öğrencimiz 117, 4 öğrencimiz ise 116 doğru yapmış, okul ortalamamız ise 111 doğru olmuştur. Bu ortalamayla kitlesel başarıda da Türkiye birinciliğine aday olduğumuzu da belirtmek isterim.”
6 dersten 120 sorunun tamamına cevap veren ve ilçemize bu gururu ilk defa yaşatan Türkiye birincisi şampiyon öğrenci Beyza Topbaşoğlu ise “Türkiye birincisi olmak güzel bir duygu. Bu başarıyı kazanmamız için öğretmenlerimiz gece gündüz demeden bizim için çalıştılar. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadılar ve hep destek oldular. Böyle bir başarı elde ettiğim için Allah’a şükrediyorum. Bizleri ülkesini seven, ahlaklı, kültürlü aynı zamanda da başarılı yetiştirmeye gayret eden ailemize ve okulumuza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir