ŞEHZADE MEHMET’TE SANDIKTAN SOMALİLİ BAŞKAN ÇIKTI

04 Kasım 2014 Salı, 20:50

Manisa Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı okul başkanlığı seçiminde ipi Somalili  öğrenciAbdullah Dahir 196 oy alarak göğüsledi ve okul başkanı seçildi.

Manisa Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Abdullah Dahir okul başkanı seçildikten sonra yaptığı konuşmada “ 3 yıl önce Abdullah,Türkiyeye gideceksin orada Türkçeyi mükemmel bir şekilde öğreneceksin,hatta okul başkanı seçileceksin deselerdi kesinlikle inanmayacaktım.Ama şimdi bunlar gerçek oldu.Manisa Şehzade Mehmet Anadolu Lisesinin okul başkanlığına arkadaşlarım beni layık gördüler. 4 yıl önce Kimse Yok Mu gönüllülerinin bizi bağırlarına bastıkları gibi bugünde Şehzade Mehmet kolejinin bu çok kıymetli öğrencileri beni bağırlarına basmış oldular. Bu şekilde Türk insanı hoşgörünün ve sevginin merkezinin burası olduğunu bizlere bir daha göstermiş oldu.Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra öğrencisi olmaktan her zaman gurur duyacağım Şehzade Mehmet Kolejinin başarısı için elimden geldiğince daha fazla çalışacağım. Arkadaşalarımın istek ve arzularının idareyle paylaşılmasında vesile olacağım.Büyüdüğümde Somali ile Türkiye’yi her alanda daha da yakınlaştırmak istiyorum.

2011 yılında Somali/Garowe’denManisaya Kimse Yok Mu derneği tarafından aynı okulda eğitim gören 4 Somalili öğrenciyle beraber getirilen  AbdullahDahir Bu yıl 12-A sınıfında okuyor, önümüzdeki yıl yine Türkiye’de Uluslararası İlişkiler bölümü okumayı hayal ediyor.

Okul başkanlığı seçiminde Lise 3. Sınıfından Yavuz Selim Koç:  169 oy Lise 1. Sınıftan Hüseyin Can TURAN : 12 oy alarak 2. ve 3. oldular.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir