ÖZGÜR ÖZEL’DEN VAHİM İDDİA!

28 Mart 2016 Pazartesi, 23:43

MANİSA’ya yaptığı ziyarette Okul Üzümü Projesi kapsamında Haziran ayına kadar üreticinin elindeki üzümlerin satın alınacağını bildiren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti’nin Avrupalı’nın çocuğuna yedirmediği kalıntılı üzümü, çocuklarımıza yedirmek niyetinde olduğunu ileri sürdü.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Manisa’da okul üzümü ile ilgili 5 bin ton üzüm ihalesine çıkılacağı, Haziran ayına kadar da üreticilerdeki 15 bin ton ürünün okul üzümü olarak satın alınacağını belirten açıklamasına CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel tepki gösterdi. DHA muhabirine ‘Okul üzümü projesi’ konusunda bilgi veren Özel, “Okullarda dağıtımı gerçekleşecek olan bu üzümler zeka açmayacak mıydı? Çocuklara zeka vermeyecek miydi? Sınavlar geçti. Sezon kapandı. Takıma yeni antrenman yaptırıyorlar. Okul üzümü projesi çocukların beslenmesi ve zeka gelişimine ilişkin bir projeyse bunun sezon boyunca uygulanması lazım. Üzümün içerisinde früktoz var. Enerji sağladığı için özellikle kışın dağıtılması gereken ve çocukların kışın soğuklarında ihtiyaç duyduğu üzümün baharda verilmesi kandırmacadan başka bir şey değil” dedi.

Avrupa Birliği ülkelerinin aldığı karar doğrultusunda 10 Ağustos’tan sonra üzerinde ilaç kalıntısı olan ürünleri kesinlikle almayacağını belirtmesi üzerine ülkede kalan ilaç kalıntılı üzümlerin çocuklara okul üzümü projesi adı altında dağıtımının yapılacağını ileri süren Özel, çocuklara dağıtımı yapılan okul üzümlerinde kalıntı miktarını takip edeceğini söyledi. Özel, “YGS geçti. TEOG sınavlarının birinci kademesi geçti. Ondan sonra üzüm dağıtılacak. Avrupa Birliği üzerindeki kalıntı miktarına göre üzümleri iade edecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu, bizim çocukların zekasını açmak için üzüm dağıtmak yerine Avrupalının çocuğuna yedirmediği kalıntılı üzümü bizim çocuklara yedirmek niyetinde. Avrupalı Hans’ın yemediği üzümü bizim Hakan’a yedirmeye çalışmasınlar. Josef’in yemediği üzümü bizim Yusuf’a yutturamazsın. Roze’nin yemediği üzümü bizim Rabia’ya yedirmeye kalkmasınlar. Biz bunu yutmayız. Çocuklarımıza da yedirtmeyiz. Bu üzümlerin kalıntı miktarını takip edeceğim” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir